
Przypomnijmy, pacjent trafił na SOR w Rybniku w nocy. Gdy okazało się, że może być zakażony koronawirusem, SOR wstrzymał działalność do czasu otrzymania wyników pacjenta.
Testy wykonano w przyspieszonym trybie. Na szczęście dały negatywny wynik, co oznacza, że pacjent nie jest zakażony koronawirusem. SOR w Rybniku może więc wznowić działalność.
Pamiętajmy o tym, jak ważna jest szczerość wobec służb ratunkowych. Zatajenie informacji o kwarantannie czy możliwości zakażenia koronawirusem stanowi wielkie zagrożenie dla kadry szpitala, ratowników medycznych czy innych osób. Czytaj także: Nie kłam ratownikom. Apel służb ratunkowych
/oprac. c/





![O życiowych przejściach i poezji. Spotkanie z Jackiem Molędą w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/jacek-moleda-raciborz-22.jpg)










![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







