
Mimo tego, że biblioteka jest zamknięta, bibliotekarze pozostają w stałym kontakcie ze swoimi czytelnikami!
Mimo tego, że biblioteka jest zamknięta, bibliotekarze pozostają w stałym kontakcie ze swoimi czytelnikami! Codziennie na fanpage biblioteki – www.facebook.com/biblrac publikowane są nagrania z bajkami dla najmłodszych, propozycje prostych zajęć plastycznych oraz konkursy i quizy z nagrodami. Zobaczcie, jak kreatywni są bibliotekarze!
Bibliotekarze bardzo szybko przystosowali się do nowej sytuacji i kreatywnie podeszli do tematu. – Bardzo brakuje nam naszych czytelników, dlatego chcemy być z nimi w stałym kontakcie – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP. Teraz pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu przenieśli swoją działalność do Internetu, a konkretnie na fanpage biblioteki.
Dziś na przykład biblioteka opublikowała filmik dla najmłodszych przygotowany przez nową kierownik Filii na Brzeziu Bożenę Plis-Grochowicz. Dzieci wysłuchają w nim fragmentu powieści „Kubuś Puchatek” A.A. Milne’a oraz pod okiem instruktorki wykonają prostą pracę plastyczną. Filmik można znaleźć tutaj: www.facebook.com/biblrac
Ciekawą propozycję, również dla najmłodszych czytelników, przygotowała także EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, która na swoim fanpage www.facebook.com/eurekaraciborz zamieściła nagranie teatrzyku kamishibai pt.: „Kasia na farmie” oraz serię pt. Coś z niczego – sposób na kwarantannę. Biblioteka przy ul. Żorskiej proponuje znany pod nieco inną nazwą, teraz w wersji wirtualnej cykl spotkań „Zrobione w domu-pokazane w Internecie” (www.facebook.com/f8zorska) a filia na Ostrogu szykuje się do transmisji Klubu Malucha i Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu (www.facebook.com/f2ostrog). Będzie się działo!
I w końcu w środę 1 kwietnia o godz. 16.00 biblioteka przygotowała nie lada gratkę dla rodziców, którzy dzięki transmisji live na Facebooku będą mogli wziąć udział w warsztatach „Małe skrzydła-jak wychować szczęśliwego i uważnego człowieka”, które poprowadzi Patrycja Chomiczewska. Serdecznie zapraszamy!
/materiał nadesłany publ. c/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






