
W ramach szkolenia uczestnicy m.in. poznają podstawy obsługi komputera, nauczą się pisać w edytorze tekstu, założą własną skrzynkę e-mailową, a także poznają praktyczne udogodnienia, jakie daje Internet.
W październiku rozpocznie się kolejna edycja bezpłatnego kursu komputerowego „Internet 55+” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. Kurs adresowany jest do osób po 55. roku życia, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z komputerem lub chciałyby zdobyć nowe umiejętności. Trwają zapisy.
W ramach szkolenia uczestnicy m.in. poznają podstawy obsługi komputera, nauczą się pisać w edytorze tekstu, założą własną skrzynkę e-mailową, a także poznają praktyczne udogodnienia, jakie daje Internet.
Zgłoszenia na kurs będą przyjmowane do 30 września pod nr tel. 32 415 37 24. Liczba miejsc ograniczona. W pierwszej kolejności biblioteka zaprasza osoby, które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach kursu. Obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla uczestników zaplanowano 6 października o godz. 9:00.
Organizatorzy podkreślają, że kurs odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
oprac. /kp/




![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)
![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)

![Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem [ZDJĘCIA] Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/13-sbot-slaska-brygada-obrony-terytorialnej.jpg)
![Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu [ZDJĘCIA] Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz-14.jpg)

![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)

![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






