
Wanda Milanowska mieszkała w Bydgoszczy, gdzie pracowała jako księgowa, a za swoją pracę była odznaczana krzyżami zasługi. W Gorzycach zamieszkała w 2016 r., gdzie przed laty osiedliła się jej najbliższa rodzina.
Wanda Milanowska, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej im Papieża Jana Pawła II w Gorzycach, świętuje dzisiaj, 3 sierpnia, setne urodziny.
Pani Wanda urodziła się 3 sierpnia 1921 r. w Ostrowi Mazowieckiej. Przez lata mieszkała w Bydgoszczy, gdzie pracowała jako księgowa. Za swoją pracę była odznaczana krzyżami zasługi. Ma dwoje dzieci: syna i córkę. Doczekała się też wnuków, prawnuków i praprawnuków. W Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach zamieszkała w grudniu 2016 r., gdyż tutaj przed laty osiedliła się jej najbliższa rodzina.
Z tej okazji z kwiatami i życzeniami zdrowia oraz wszelkiej pomyślności od władz powiatu pojawiła się u jubilatki członkini zarządu powiatu Krystyna Kuczera nadzorująca powiatową pomoc społeczną, która przekazała solenizantce okolicznościowy list gratulacyjny od starosty Leszka Bizonia oraz upominek. Jubilatkę odwiedziła również dyrektor DPS Maria Janeta.


fot. Powiat Wodzisławski
oprac. /kp/




![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)

![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)
![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/odrarium-raciborz.jpg)



![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA] O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Magdalena-Kopel.jpg)








