
Zmarło 60 osób – 14 z powodu COVID-19, natomiast 46 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.
W Polsce są 3000 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Po raz ostatni poziom 3 tys. infekcji przekroczony był w maju. Najwięcej pochodzi z województw: lubelskiego – 671, mazowieckiego – 539 i podlaskiego – 313. W śląskim są 143 nowe przypadki. Zmarło 60 osób – 14 z powodu COVID-19, natomiast 46 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Ostatniej doby wykonano ponad 44,8 tys. testów na obecność SARS-CoV-2.
W szpitalach przebywa 2796 chorych z COVID-19, 248 z nich jest pod respiratorami.
Aktualny bilans epidemii to 2 931 064 zakażonych i 76 018 zgonów, wyzdrowiało 2 671 199 zakażonych. Wykonano dotąd 38 051 598 szczepień, a w pełni zaszczepionych jest 19 651 359 osób.
W powiecie raciborskim są trzy nowe zakażenia.
oprac. /kp/




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)








