
W czwartek w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Racibórz Niecodzienny” połączony z wieczorem poezji.
Własne wiersze prezentowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu oraz sympatycy Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej.
Studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Anna Grzenik i Zuzanna Sczyrba prezentowały swój dorobek fotograficzny tworzony pod kierunkiem Dr Gabrieli Habrom Rokosz. Anna, przedstawiając tytułowy Racibórz Niecodzienny, zwróciła uwagę na to, czego zazwyczaj nie dostrzegamy, pokazała detale architektoniczne raciborskich kościołów. Zuzanna natomiast pokazała w niecodziennej odsłonie raciborski dworzec kolejowy oraz klimatyczne fotografie kaplicy Zamku Piastowskiego.
Wystawę można oglądać w siedzibie TMZR przy ulicy długiej 9 w Raciborzu.
fot. Zuzanna Sczyrba
/red./
Środowisko, jakość życia, ekologia




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![FOTON świętuje 20-lecie działalności. Finisaż wystawy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] FOTON świętuje 20-lecie działalności. Finisaż wystawy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/03/Razem-i-osobno.-Finisaz-wystawy-Fotonu.jpg)
![Spojrzenia. Nowa wystawa FOTON-u w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] foton wystawa galeria gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/05/foton-wystawa-galeria-gawra-1.jpg)


