Spojrzenia. Nowa wystawa FOTON-u w Galerii Gawra [ZDJĘCIA]

foton wystawa galeria gawra

Obok wielkoformatowych fotografii obrazujących autorską wrażliwość poszczególnych członków FOTON-u zaprezentowano także efekty pracy dydaktycznej z zakresu solarigrafii.

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprosiły mieszkańców Raciborza na wernisaż wystawy fotografii „Spojrzenia”, która jest wynikiem trzech seminariów popularnonaukowych z cyklu „Rozmowy o fotografii”.

- reklama -

Podczas każdego z seminarium rozważany był inny temat i prezentowane autorskie przykłady fotografii. W listopadzie hasłem przewodnim spotkania było „Miejsce i czas w fotografii”, w styczniu 2024 podjęto temat „Śląsk w obiektywie”, natomiast w lutym studenci dyskutowali na temat sztuki kadrowania. Comiesięczne seminaria organizowane są regularnie od 2008 r. Jedynie w czasie pandemii konieczne było zawieszenie tego rodzaju spotkań.

Wystawa w raciborskiej bibliotece ma charakter artystyczno-edukacyjny. Obok wielkoformatowych fotografii obrazujących autorską wrażliwość poszczególnych członków FOTON-u zaprezentowano także efekty pracy dydaktycznej z zakresu solarigrafii. O technice opowiedział w trakcie wernisażu Stefan Krybus – nauczyciel fotografii w Technikum TEB Edukacja w Raciborzu, który na żywo wywołał zdjęcia wykonane przy pomocy camera obscura. Na wystawie w bibliotecznej Galerii Gawra swoje prace zaprezentowali: Robert Kubik, Sebastian Fus, Julia Chrapiec, Jakub Kwiatkowski, Dawid Pawlar, Adam Rokosz OP, Basia Szopa, Izabela Łopocz, Agnieszka Orlik, Aleksander Moskwa, Ikar Manista, uczniowie Technikum TEB Edukacja w Raciborzu oraz Gabriela Habrom-Rokosz.

Wystawę można oglądać do końca maja w Galerii Gawra przy ul. Kasprowicza 12 w godzinach otwarcia biblioteki.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj