Unia wysoko pokonała Rymer

W XXVI kolejce spotkań, IV ligi grupy 2, piłkarze KP Unia Racibórz pokonali na własnym stadionie ostatni w tabeli Rymer Rybnik 6:0.

Mecz rozpoczął się od dwóch ataków gości. Jednak żaden ze strzałów nie zagroził bramkarzowi Unii – Szymonowi Kubowowi. Unici pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 10. minucie gry, kiedy to Patryk Podstawka podał do Mariusza Frydryka, a ten pokonał bramkarza Rymera. W następnych minutach piłkarze unii długo nie potrafili poukładać sobie gry i mnożyły się niedokładności oraz straty.

Dopiero piętnaście minut później gospodarze stworzyli kolejną sytuację. Jarosław Rachwalski skorzystał z zamieszania w polu karnym Rymera i z 14. metrów skierował piłkę do bramki. Chwilę później Patryk Podstawka strzelał z rzutu wolnego lecz minimalnie chybił i do przerwy utrzymał się wynik 2:0 dla raciborskiej Unii. Po przerwie przewaga Unii nie podlegała już dyskusji i kwestią czasu było kiedy posypią się kolejne bramki dla raciborzan. Strzały na bramkę oddawali Piotr Sławik i Dawid Fryt, ale tym razem piłka nie wpadła do bramki.

Dobre sytuacje mieli również Łukasz Haras oraz Sebastian Kapinos jednak i tym razem futbolówka nie zatrzepotała w siatce rywala. W końcu w 68. minucie bramkę strzela Kapinos dobijając strzał Rafała Harasa kierując piłkę do pustej bramki. Od tego momentu goście wyraźnie opadli z sił i w kilka minut stracili kolejne bramki. Najpierw kontra unitów zakończona podaniem Kapinosa do Rafała Harasa, który zdobył swoją debiutancką bramkę.

Trzy minuty później bramkę strzelił jego brat Łukasz, podwyższajac na 5:0. Minęła minuta i było już 6:0 po strzale Dawida Fryta. W przeciągu siedmiu minut piłkarze Rymera stracili 4 bramki co świadczy od bardzo słabej postawie przyjezdnych. Wynik mógł być o wiele wyższy, gdyby unici celniej strzelali na bramkę Dawida Mieszańca. W doliczonym czasie gry na honorowe trafienie szansę mieli goście, ale piłki nie sięgnął rezerwowy Adrian Śliwa.

W następnej kolejce zawodnicy Unii pojadą do lidera z Żabnicy. Tam dopiero poznamy prawdziwą wartość drużyny broniącej się przed spadkiem z IV ligi.