Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu jest placówką kompleksową, gdzie trafiając na zajęcia praktyczne można „wyjść” z tytułem technika po szkole policealnej z dodatkowymi kwalifikacjami zdobytymi podczas kursów.
CKU oferuje zdobycie zawodu osobom dorosłym w szkole zawodowej dla dorosłych. Osoby te mogą zajęcia praktyczne odbywać na miejscu, ponieważ szkoła posiada warsztaty – Centrum Kształcenia Praktycznego . Po ukończeniu szkoły zawodowej można podwyższyć swoje kwalifikacje w 2–letnim zaocznym liceum ogólnokształcącym dla dorosłych, które od września 2011 r. rozpocznie swoją działalność.
Po zdobyciu średniego wykształcenia CKU daje szansę dalszego rozwoju w zaocznej szkole policealnej dla dorosłych. Szkoła posiada akredytację Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na przeprowadzanie egzaminów, co umożliwia przeprowadzanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, również na miejscu – w CKU.
Poza tym szkoła prowadzi szereg kursów kwalifikacyjnych, dzięki którym można podwyższyć swoje kwalifikacje, uzyskać większą wiedzę w konkretnym kierunku kształcenia. Kursy są wprawdzie odpłatne, ale dla naszych uczniów przewidziane są atrakcyjne obniżki.
W CKU działa gabinet doradcy zawodowego oraz pedagoga szkolnego, które to wspierają uczniów w ich ścieżce zawodowej pomagając wybrać dany kierunek kształcenia. Rozwija się także współpraca CKU z lokalnymi przedsiębiorcami mająca na celu zorganizowanie miejsc pracy dla najlepszych absolwentów.
Dyrektor CKU, Andrzej Brzenczka podczas konferencji podsumowująca projekt "e-dukacja@ – kompetencje nauczycieli do kształcenia multimedialnego w dydaktyce szkolnej" .
Centrum Kształcenia Ustawicznego, 47-400 Racibórz , ul. Zamkowa 1, tel./fax 032 415 44 89
/w/
ul. Zamkowa 1, czy to czasem nie jest adres ZSM w Raciborzu – szkoła, która kiedyś , dokładnie robiła, to, co dyrektor CKU wymienia jako swoje „Powołanie”. W tym miejscu, kiedyś były najzwyczajniejsze pod słońcem warsztaty szkolne Co się stało z „Raciborską Politechniką” z lat 70-tych, prawdopodobnie dzisiaj w tej szkole mieści się LO???. Niech mi ktoś wytłumaczy, bo słowo w publikatorach myli. PO-we gadanie takie teraz jest, że trudno po ludzku coś odczytać, aby znaleźć się na ziemi w realnej rzeczywistości !!! Ta obiegowa fikcja osiągnęła poziom wyjątkowo wysoki. Kiedyś uczniowie swój kunszt pokazywlali sami na wystawach rożnego typu, a było co oglądać. Teraz o uczniach tylko się pisze, że osiągają słabe wyniki – mało punktów? Co za czasy!!! ten pomaturalny (ślusarz) do ręki młotka nie weźmie, bo to „coś” ma papiery – prawie pół inżyniera!!! Kto będzie pracował na moją emeryturę???
Szukają oszczędności a wolą ich nie widzieć. Na jednym podwórku DWA TWORY, nie wystarczyło by tak jak dawniej szkoła i warsztaty. NIE- bo muszą być 2 dyrektorzy,2 pedagodzy, 2 biblioteki itp. Niech już będzie te CKU taka piękna nazwa, ale uczniowie CKP mają swoje macieżyste szkoły,a dawniej były warsztaty szkolne przy ZSM z kierownikiem i było oszczędniej.Ciekawi mnie ilu uczniów ma to CKU nie licząc CKP. Gdyby porównać koszty miesięczne dawnych warsztatów szkolnych a obecnych uwzględniając inflację to PANU STAROSCIE nasunęła by się z pewnością refleksja. Podczas gdy wszyscy szukamy oszczędności (chociaż niby nie dotyczy edukacji), to tu jej nie widać.
Może by wreszcie wykształcić jakichś nauczycieli etyki do szkół bo wszędzie tylko katecheza i katecheza.
[color=#800080][b]Nauczyciele mają podejście do uczni, na zajęciach nie jest nudno a nauka bez stresu. 🙂 [/b][/color]
[color=#800080][b]Zmianiają oferty edukacujne dla uczni – co moim zdaniem jest dobrym rozwiązaniem. W dodatku bez opłat co umożliwia naukę za darmo trzeba jednak podkreślić fakt, że mało jest takich placówek. 🙂 Pozdrawiam[/b][/color]
TAK DOBRYCH SZKÓL ZAWODOWYCH BRAK KOMPLETNIE I DOBRYCH NAUCZYCIELI
DOBRY NAUCZYCIEL
Władysława Maćkowiak – ZSOMS, nauczycielka chemii w ZSOMS uczyła i była wychowawczynią klas pływackich i lekkoatletycznych
GLOSUJE NA NIE W PLEBISCCE LINK
http://www.nowiny.pl/96150-moj-nauczyciel-plebiscyt-nowin-raciborskich.html