W piątkowe popołudnie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu odbył się Podwieczorek z Dreszczykiem (zobacz zdjęcia)
Około 50 czarownic, wampirów, duchów i innych straszydeł pojawiło się na Podwieczorku z Dreszczykiem w piątkowe popołudnie, w Oddziale dla Dzieci Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu. Po krótkiej prezentacji własnej osoby wszyscy goście ruszyli w tany. Podwieczorek przeobraził się w bal nad bale. Straszydła były w swoim żywiole; harce, tańce, piski i krzyki opanowały „salę balową”, a wszystkiemu bacznie przyglądała się z pod sufitu Czarownica Wielka siedząca na miotle.
Niestety wesołe pląsy trzeba było przerwać, gdyż przyszedł czas na prawdziwe czary. Na Podwieczorku pojawił się iluzjonista, który przy pomocy wielu rekwizytów zaprezentował szereg sztuczek i trików iluzjonistycznych. Magik zabawiał również publiczność dowcipnymi dialogami, prezentując efekty swojej sztuki z udziałem widzów.

Po pożegnaniu z iluzjonistą uczestnicy imprezy jeszcze raz zaprezentowali swoje stroje, stojąc na podium i czytając głośno „straszne wierszyki łamiące języki”.
Ostatnią niespodzianką dla przybyłych gości był tort z wizerunkiem pogodnego Ducha Kacpra. Aż żal było kroić! Tym słodkim akcentem zakończyły się Ferie z Biblioteką.
/tekst: biblrac.pl/





![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)

![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)


![Zawodnicy Łamatora z medalami Pucharu Polski Południowej ADCC [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lamator-raciborz.jpg)

![Powiatowe eliminacje Małego OKR w Raciborzu. Najlepsi wystąpią w Katowicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-recytatorski-maly-okr.jpg)
![Magiczna noc w raciborskiej bibliotece. Dzieci przeniosły się do Narnii [ZDJĘCIA] Magiczna noc w raciborskiej bibliotece. Dzieci przeniosły się do Narnii](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-andersenem-biblioteka.jpg)
![Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu [ZDJĘCIA] Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-nie-ogranicza.jpg)
![Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne [ZDJĘCIA] Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Gymnasium-Roth.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








![Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZDJĘCIA] Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/anita-kiderys-10.jpg)

MAsakra…
Zobaczyłam zdj. 2 i omal z krzesła nie spadłam!!!!