
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do honorowych dawców krwi o jej oddawanie. Ze względu na sezon urlopowy i związane z nim wyjazdy, w banku krwi dramatycznie brakuje życiodajnego płynu.
Tragedia – tak określają sytuację w krwiodawstwie. W wakacje zawsze spada liczba dawców, natomiast zapotrzebowanie na krew rośnie. Najgorzej sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o grupę Rh minus, ale potrzebna jest krew każdej grupy i w każdej ilości. Odpowiednia stała rezerwa zapewnia bezpieczeństwo, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i ile będzie jej potrzeba.
Dlatego RCKiK zwraca się z apelem, by osoby chętne do oddania krwi zgłaszały się do centrali w Raciborzu (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 14.30) lub któregoś z oddziałów terenowych. Ponadto w niedzielę 15 lipca odbędzie na parkingu przy urzędzie gminy w Nędzy odbędzie się akcja, podczas której również będzie można oddać krew. Szczegóły tutaj
/ps/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)









