
Kolejne, wakacyjne spotkanie w bibliotece dotyczyło Grecji (zdjęcia). Dzieci poznały mitologię Grecji, kulturę tego kraju i popularny na całym świecie taniec sirtaki. Dowiedziały się także wiele na temat Olimpu i Igrzysk Olimpijskich.
Dzień Grecki był kolejnym spotkaniem w ramach Europejskiego Lata w Bibliotece. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się wielu rzeczy na temat tego kraju. Poznały jego symbole narodowe, mitologię, zabytki, najpiękniejsze miejsca, kulturę oraz popularny taniec sirtaki. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć tematu Igrzysk Olimpijskich. Prowadzące spotkanie zapoznały wszystkich z ich historią. Dzieci miały również okazję pobiec z papierowym zniczem olimpijskim w ręku.


/p/




![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)

![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)






.jpg)


