Raciborski kompost, który powstaje w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów, sprzedawany jest pod nazwą RAKOR. Jakość produktu potwierdził między innymi Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.Od czerwca Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. oferuje do sprzedaży raciborską ziemię kompostową. – Jest ona produktem naszej kompostowni wytworzonym z dostarczanych przez Państwa odpadów zielonych takich jak np. trawa, liście i gałęzie, poddanych procesowi kompostowania. Nasz kompost pn. „RAKOR” jest w 100% produktem naturalnym, bez dodatku substancji chemicznych – informuje Władysław Konopka, prezes spółki.
RAKOR – organiczny środek poprawiający właściwości gleby – należy stosować w celu zwiększenia zawartości materii organicznej oraz poprawy właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych gleby. Środek polecany jest do stosowania na wszystkich rodzajach gleby, szczególnie na glebach lekkich, ubogich w próchnicę. RAKOR przeznaczony jest również do rekultywacji gleb zdegradowanych w celu przywrócenia im pierwotnej wartości użytkowej.
– Jakość naszego produktu potwierdziły krajowe ośrodki badawcze takie jak: Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Instytut Medycyny Wsi w Lublinie oraz Instytut Ochrony Środowiska w Warszawie – zachwala Władysław Konopka. Ziemię kompostową można nabyć w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o przy ul. Rybnickiej 125.
/um; p/
Ciekawe co jeszcze miasto sprzeda, by mieć na pensje i premie dla pracowników.