Ogromne zainteresowanie filmem "Cristiada" dowodzi, że raciborzanie łakną kina niebanalnego. Dlatego cykl KINO WARTOŚCI będzie kontynuowany. Polecamy kolejny film "Lourdes", którego twórcy zadają pytania fundamentalne…
Czy chodzi o religię i Dekalog? Niekoniecznie i nie tylko. To, co dla chrześcijanina zawarte jest w przykazaniu „Szanuj bliźniego swego!”, niewierzący znajdzie w maksymie „Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe!” Natomiast obserwujemy, że jedyną „wartością” współczesnego świata jest wolność absolutna, czyli swoboda działania według własnego widzimisię, bez oglądania się na innych. Bardzo dobrze opisuje to popularna zasada „Róbta co chceta!”
14 listopada w Kinie Przemko (Racibórz, ul. Londzina 38) w ramach Kina Wartości" odbędzie się pokaz filmu "Lourdes" – zobacz zapowiedź filmu>>>
Za tydzień, 14 listopada o godz. 18.00, "Lourdes" (szczegóły), francusko-niemiecko-austriacka produkcja, której twórcy w oparciu o losy niepełnosprawnej kobiety stawiają pytanie: Jak żyć? Co Ty, on i ja sądzimy o wartościach. Czy pomagają nam, a może właśnie ograniczają swobodny rozwój człowieka? Oto jest pytanie!
publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:
"Lourdes" 14 listopada w Kinie Przemko
33-letnia Christine cierpi na stwardnienie rozsiane. Ma sparaliżowane kończyny i może poruszać tylko głową. Choroba nie pozbawiła jej jednak ironicznego dystansu do świata oraz pogody ducha. Przykuta do wózka inwalidzkiego, nie ma wielu możliwości podróżowania, udaje więc osobę wierzącą, by zabierano ją na kościelne wycieczki, gdyż tylko wtedy ma zapewnioną właściwą opiekę.
Promocja almanachu z ks. J. Szymikiem i A. Babuchowskim
Andrzej Babuchowski, Vladimir Krivanek oraz ks. Jerzy Szymik będą gośćmi specjalnymi spotkania promocyjnego Almanachu Prowincjonalnego. "Czarno na Białym w literaturze i obrazach" – szczegóły>>>
——————————————————————————————————————–
Zobacz więcej na portalu regionalnym GazetaInformator.pl
Czytaj ostatni numer GazetaInformator.pl nr 149>>
Znowu widzę tu propagandę ze strony dziennikarza I to chyba drugi raz tego samego – żet. Dlaczego zostało założone, że kino o tematyce religijnej, etc. to kino „niebanalne”. To jest zwykła manipulacja czytelnikiem.