Starostwo i ratusz nie wywiesiły flag w dniu święta państwowego. Zapytaliśmy, dlaczego tak się stało.
W Urzędzie Miasta oraz w Starostwie Powiatowym w Raciborzu "zapomniano" o "Żołnierzach Wyklętych" – ściganych jak zwierzęta, torturowanych i mordowanych w katowniach UB niezłomnych, którzy nie godzili się na sowietyzację Polski.
Karolina Kunicka – rzecznik prasowy w Starostwie Powiatowym w Raciborzu.
Z przykrością zauważam, że jest to efekt niedopatrzenia z naszej strony. Częściowo wynikło to z faktu, że Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest świętem państwowym obchodzonym stosunkowo od niedawna i nie jest jeszcze utrwalony jako takowy w świadomości ogółu społeczeństwa. Jednakże zapewniam, że wykaz świąt państwowych został już zaktualizowany i dołożymy wszelkich starań, by podobna sytuacja nie wydarzyła się w kolejnych latach.
Nadmieniam także, że powiatowe władze samorządowe stale uczestniczą w uroczystościach i świętach o charakterze państwowym, lokalnym, czy rocznicowym oddając hołd tak osobom, jak i ważnym wydarzeniom, a flaga państwowa Rzeczypospolitej Polskiej była, za wyjątkiem tego jedynego święta, podnoszona zgodnie z zapisami ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych.
Anita Tyszkiewicz-Zimałka – rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Racibórz.
Na budynku Urzędu Miasta w Raciborzu dotychczas wywieszano flagę państwową w następujących terminach świąt państwowych: 01.05, 02.05, 03.05, 01.08, 15.08 oraz 11.11. Wywieszamy również flagę w terminach ustanowionych przez Prezydenta RP w przypadku ogłoszenia żałoby narodowej. Wówczas na fladze dodatkowo przywiązywany jest kir.
Mając na uwadze fakt, iż na dzień 01.03 ustanowiony został "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych " dziękujemy za zwrócenie uwagi na brak flagowania. Uprzejmie informujemy, że od następnego roku kalendarzowego Urząd Miasta Racibórz ten dzień włączy do terminarza dni, w których wywieszana jest flaga państwowa na budynkach Urzędu.
/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————–
Artykuł zaczerpnięto z GazetaInformator.pl nr 157
Więcej wiadomości z regionu na portalu regionalnym www.GazetaInformator.pl
——————————————————————————————————————–
Podziel się informacją lub napisz własny artykuł na forum.
Dodaj Temat na:
forum.raciborz.com.pl
——————————————————————————————————————-
Strostwo w 2012 roku zpomniało o ofladze w majowe świeta. To,że starostwo daje się fotografować na uroczystościach nrodowych nie wyczerpuje pojęcia patriota. http://www.raciborz.com.pl/art24953.html „a flaga państwowa Rzeczypospolitej Polskiej była, za wyjątkiem tego jedynego święta, podnoszona [/i]”
Oni są patriotami izraelskimi a Żołnierze Wyklęci walczyli z żydo-komuną sowiecką
Moim skromnym zdaniem, cały ten ambarans z flagami ma głębsze dno. Dzisiaj poczucie patriotyzmu i przynależności narodowej są ustawicznie marginalizowane i dewaluowane przez środowiska liberalne. Nie dziwi mnie więc, że nasi włodarze świadomie, lub mniej świadomie, zapominają o wywieszaniu znaków narodowych nawet w dni świąt państwowych.
Urzędy administracji samorządowej powinny być oflagowane flagą państwową przez cały, okrągły rok.
Byłem ostatnio w maleńkiej mieścinie na zachodzie Francji (Normandia) i jakże było mi miło zobaczyć pięknie oflagowany budynek merostwa. Podobnie jest w wielu innych krajach UE (choćby w pobliskich Czechach). Natomiast w święta państwowe, ilość flag na tych budynkach po prostu się zwiększa, co widziałem na własne oczy kilka lat temu w dniu 3 października na niemieckiej Westfalii, gdzie obok flag regionalnych powiewały dumnie (i to w przeważąjącej ilości) flagi państwowe. Odnoszę nawet wrażenie, że oflagowanie budynków administracji znakami państwowymi, jest w istocie znakiem wyróżniającym te obiekty. Dlatego chcę zadać proste pytanie: skoro tak jest na zachodzie, to dlaczego nie może tak być i u nas?
Poczucie patruiotyzmu u nas wypatrzono. W Ameryce stale jest flaga przy każdym domie prywatnym- są z niej dumni. Ale to problem wychowania w domu a później w szkoałach.
…wypaczonoo…:)
Znów Musze Sie Zgodzic Z Żenada
Wyklecie To Bedziecie Wy Panowie Po Wyborach Jak Sie Nie Wexmiecie Do Roboty
To My Tak Chcemy I Tak Zrobimy My Ludzie Czekajacy Na Konrety
Nie Frustraci
jTO CHYBA PRAWDA NIE TYLKO JA TAK MYSLE
est taka, że w tym mieście nia da się już mieszkać. Po prostu nie da.
Syf, brud, nuda i brak pracy – a jak coś ciekawego się dzieje, to trzeba
wydać pół wypłaty, żeby sobie na to pozwolić. Żal mi serce ściska jak
na to patrzę, bo kiedyś to miasto było pełne życia
Wyrzucic Leonidasów Z Polityki
Dobre, nie zauważyli, że co nieco się zmieniło, może warto by dziennikarze sprawdzili, czy „zapomniano” też o innych aktach prawnych wprowadzonych w ostatnich latach.
Nie wiem po co w mają dział promocyjno-reklamowy:)
Dzial promocji jest od rozwieszania plakatów na rewię:) oraz rozdzielać gadżety i książeczki wydane przez kolesia wawa. Oczywiście legalnie na liście podpisy itp. Ot, nauczyli się nasi koledzy urzędnicy legalnie pier..ć w krzesła.
Biedne rzeczniczki naszych urzędów – poliycy nawalają, a one muszą się tłumaczyć z ich błędów. A gdzie komentarz Lenka albo hajduka? Umyli rączki?