
Włoskie melodie, zabawa z balonami i quiz na temat Rzymu – tak wyglądała zabawa zorganizowana przez markowicką bibliotekę.
Zobacz zdjęcia z Biblioteka w Markowicach zorganizowała wenecki bal
W listopadzie przedszkole i biblioteka w Markowicach przeprowadziły wspólnie cykl zajęć pod hasłem „Bella Italia”. Zwieńczeniem akcji była tradycyjna Nocka dla Dzieci, podczas której odbył się bal w weneckim stylu. Wszyscy uczestnicy byli przebrani specjalnie na tę okazję, a zabawie towarzyszyły włoskie utwory.
Zobacz zdjęcia z Biblioteka w Markowicach zorganizowała wenecki bal
Zorganizowano taniec z balonami, podczas którego dzieci musiały chronić własny balonik przyczepiony do nogi, a jednocześnie próbować zbić balonik innej osoby. Nawlekały także makaron na sznurek, a następnie brały udział w quizie na temat Rzymu i Włoch. Na zakończenie każdy uczestnik balu wykonał mozaikę.
Zobacz zdjęcia z Biblioteka w Markowicach zorganizowała wenecki bal
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/




![Dni Raciborza 2026 zakończone [ZDJĘCIA] Dni Raciborza 2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/dni-raciborza-2026.jpg)
![Sukcesy Skazy na ogólnopolskim turnieju tańca w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Sukcesy Skazy na ogólnopolskim turnieju tańca w Kędzierzynie-Koźlu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zespol-taneczny-skaza.jpg)
![Andrzej Biskup powrócił do raciborskiej biblioteki z powieścią „Miriam” [ZDJĘCIA] Andrzej Biskup powrócił do raciborskiej biblioteki z powieścią „Miriam”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/andrzej-biskup-25.jpg)

![Dwa turnieje, pięć medali. Udane starty zawodników Łamatora [ZDJĘCIA] Dwa turnieje, pięć medali. Udane starty zawodników Łamatora](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lamator-raciborz.jpg)
![Mieszkańcy Raciborza posadzili drzewa. Mikrolas Miyawaki już rośnie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/las-miyawaki-raciborz-2-1.jpg)


![Uczniowie z Raciborza pokazali, że czytanie wciąż jest modne [ZDJĘCIA] jak nie czytam jak czytam](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/jak-nie-czytam-jak-czytam.jpg)
![Uroczystość czepkowania studentów pielęgniarstwa w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczystość czepkowania studentów pielęgniarstwa w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/pielegniarstwo-czepkowanie.jpg)

![Sport, zabawa i literatura. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu [ZDJĘCIA] Sport, zabawa i literatura. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/czerwcowy-turniej-przedszkolakow.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




