Niewykluczone, że gmina ogłosi przetarg na obsługę komunikacji miejskiej. Póki co magistrat zbiera informacje, materiały i analizuje sytuację. Wydział Gospodarki Miejskiej ma nadzieję, że za kilka tygodni będzie można określić, co zrobić, by było lepiej. – Po gruntowanej analizie zadecydujemy, czy np. rozkładowi jazdy autobusów potrzebne są zmiany, jeśli tak, to jakie, czy konieczne jest zwiększenie taboru, czy przekazywane na utrzymanie przewozów środki są wystarczające – wymienia Urszula Sobocińska, kierownik Wydziału Gospodarki Miejskiej.
Jeśli gmina zdecyduje się przetarg ogłosić, Przedsiębiorstwo Komunalne (obecnie obsługujące komunikację autobusową) na pewno w nim wystartuje. – Rękawicę na pewno podejmiemy, bez względu na to jak się przetarg skończy – mówi Krzysztof Kowalewski, szef PK.
Tymczasem przedsiębiorstwo kilka dni temu zostało wyróżnione na poznańskich Międzynarodowych Targach Ekologicznych Poleko. – To sukces nie tylko firmy, ale i gminy i jej polityki środowiskowej oraz powiatu, który nigdy nie odmawia nam dofinansowań z zakresu ochrony środowiska – mówi Kowalewski.
/SaM/
Czytaj także „Czym będziemy jeździć i kto nas będzie po Raciborzu wozić?”.




![Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze [ZDJĘCIA] Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/greg-krupa-rck-w-punkt.jpg)
![Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/maja-adamik-13.jpg)






![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)







