- wydarzenie już minęło.
Noc w Muzeum w Raciborzu 19 maja

Zaplanowano m.in. koncert zespołu wokalnego 6na6, pokazy dawnych rzemiosł, muzealne kino nocne i nocne zwiedzanie starówki.
19 maja o godz. 18:00 w Muzeum w Raciborzu rozpocznie się „Noc w Muzeum”. Wydarzenie zainauguruje wystrzał z armaty Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Następnie zostanie otwarty skwer im. Alfreda Otlika. O godz. 18:30 odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu wokalnego 6na6. W programie również pokazy dawnych rzemiosł, muzealne kino nocne i nocne zwiedzanie starówki.
Zespół wokalny 6na6 na scenie jest obecny od niemal 30 lat. To grupa muzycznych szaleńców, dla których radość śpiewania, wspólnego muzykowania i przekazywania tych emocji publiczności jest najważniejsza. Jest jedną z nielicznych formacji specjalizujących się w twórczych, oryginalnych przeróbkach a cappella przebojów z kręgu muzyki pop i jazz wykonawców polskich i zagranicznych. W swoim dorobku ma siedem płyt oraz publikacje w popularnych serwisach streamingowych. Zespół współpracował z takimi wykonawcami jak m.in. Kuba Badach, Stanisław Sojka, Ewa Bem, Renata Przemyk, Małgorzata Ostrowska, Maciej Miecznikowski, Maciej Maleńczuk. Zespół 6na6 jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu koncertów “6na6 z Gwiazdami” oraz “6na6 na bruku”, które odbywają się w Rybniku i cieszą ogromną popularnością.

oprac. /kp/
– reklama –




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





