- wydarzenie już minęło.
Wieczór poezji i kolęd w raciborskiej bibliotece 24 stycznia

Grażyna Drobek-Bukowska to mieszkająca w Raciborzu poetka, przewodnicząca Raciborskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury „Horyzont”, członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza w środę 24 stycznia na wyjątkowy wieczór – spotkanie autorskie raciborskiej poetki Grażyny Drobek-Bukowskiej połączone z wręczeniem medalu Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz koncert kolęd w wykonaniu scholi liturgicznej parafii NSPJ w Raciborzu. Początek o godz. 17:00. Wydarzenie odbędzie się w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Wstęp wolny.
Grażyna Drobek-Bukowska to mieszkająca w Raciborzu poetka, przewodnicząca Raciborskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury „Horyzont”, członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie, redaktor naczelna Międzynarodowego Pisma Naukowo-Literacko-Artystycznego „Horyzonty”. Prywatnie emerytowana pielęgniarka, która od 1983 r. wychowała 27 dzieci, w tym 24 w zawodowej rodzinie zastępczej. Od 2015 r. jest niewidoma. W programie spotkania: prezentacja twórczości Grażyny Drobek-Bukowskiej oraz wręczenie medalu Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Tuż po spotkaniu, o godz. 18:00, uczestnicy wieczoru w bibliotece wezmą udział w wyjątkowym koncercie w wykonaniu scholi liturgicznej parafii NSPJ w Raciborzu pod dyrekcją Anny Humeniuk. W trakcie koncertu wybrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.


oprac. /kp/
– reklama –





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)


