wtorek, 31 marca, 2026

  • Jarmark wielkanocny w Starym Opactwie w Rudach od 20 marca do 2 kwietnia

    Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach Cysterska 4, Rudy, śląskie, Polska

    W Starym Opactwie w Rudach odbędzie się jarmark wielkanocny. Wydarzenie zaplanowano od 20 marca do 2 kwietnia – codziennie w godz. od 10:00 do 18:00.
    Jarmark wielkanocny w Rudach od lat przyciąga mieszkańców regionu oraz turystów zainteresowanych tradycjami związanymi z okresem świąt wielkanocnych. W historycznym otoczeniu dawnego opactwa przygotowane zostaną stoiska z rękodziełem i świątecznymi dekoracjami. Odwiedzający będą mogli zobaczyć oraz kupić m.in. ręcznie wykonane ozdoby, pisanki, stroiki i inne elementy nawiązujące do wielkanocnej symboliki.

    Bezpłatne
  • Kreatywne warsztaty rodzinne w bibliotece w Ocicach 26 marca

    Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia nr 3 Ocice ul. Tuwima 1, Racibórz, Śląskie, Polska

    Filia biblioteczna w Raciborzu-Ocicach zaprasza na rodzinne warsztaty kreatywne, podczas których uczestnicy będą mogli przygotować własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 marca o godz. 16:00 w siedzibie biblioteki przy ul. Tuwima 1.
    Podczas zajęć uczestnicy poznają technikę quillingu, czyli sztukę ręcznego zwijania cienkich pasków papieru, z których powstają dekoracyjne kompozycje. W trakcie warsztatów będzie można samodzielnie stworzyć oryginalną kartkę świąteczną, która może stać się wyjątkowym upominkiem dla bliskiej osoby. Organizatorzy podkreślają, że spotkanie to nie tylko okazja do rozwijania zdolności manualnych i kreatywności, ale także do wspólnego spędzenia czasu w twórczej i przyjaznej atmosferze.

    Bezpłatne
  • Oratorium pasyjne w kościele pw. św. Jadwigi w Zabełkowie

    Kościół pw. św. Jadwigi w Zabełkowie ul. Rymera 18, Zabełków, śląskie, Poland

    28 marca o godz. 17:00 w kościele pw. św. Jadwigi w Zabełkowie odbędzie się oratorium pasyjne. Podczas koncertu publiczność będzie mogła wysłuchać utworów przygotowanych specjalnie z myślą o okresie wielkopostnym. Kompozytorem oratorium jest Zygmunt Popela, który jednocześnie poprowadzi Orkiestra Dętą Gminy Krzyżanowice. W wydarzeniu wezmą udział również soliści: Justyna Galda, Magdalena Klimek i Kamil Klimek. Na scenie wystąpi także chór parafii św. Anny w Krzyżanowicach, którym dyryguje Leonard Fulneczek. Warstwa tekstowa oratorium została opracowana przez ks. Macieja Kubiaka i Krzysztofa Fulneczka. 

    Bezpłatne
  • Wielkanocne poszukiwanie jajeczek w Ogródku Jordanowskim w Raciborzu 4 kwietnia

    Ogródek Jordanowski w Raciborzu ul. Pawła Stalmacha, Racibórz, śląskie

    W Ogródku Jordanowskim w Raciborzu odbędzie się wielkanocna zabawa dla najmłodszych mieszkańców miasta. 4 kwietnia o godz. 10:00 zaplanowano wydarzenie pod nazwą „Wielkanocne Poszukiwanie Jajeczek”, które będzie okazją do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w wiosennej atmosferze.

    Bezpłatne

– reklama –