
Pragnę poinformować o akcie wandalizmu jaki miał miejsce dziś w nocy (tj.24/25.02.2017). Nie jest to pierwszy raz gdy mieszkańcy miasta, zastają przy swoim samochodzie widok jaki przedstawiają zdjęcia.
Prawdopodobnie grupka idiotów (niestety nie można tego nazwać inaczej) wracając z nocnych imprez, urządziła sobie zabawę w postaci niszczenia lusterek samochodowych. Może nasze media poruszą ten problem, ponieważ Policja przyjechała na miejsce i Panowie stwierdzili, że należy wycenić straty oraz zgłosić się na Komendę. Kilka miesięcy temu podobny problem był na Chełmońskiego, ale wtedy ktoś porysował samochody, rok temu na osiedlu przy Ogrodowej/Opawskiej/Lwowskiej również poleciały lusterka. Tylko wtedy funkcjonariusze jeszcze spisywali zeznania pokrzywdzonych, natomiast teraz kazano nam sprawdzić wartość poniesionych szkód i przyjechać na Komendę. Czyli muszę szukać w internecie, ile kosztuje lusterko, jeździć po mechanikach w celu wyceny montażu i dopiero niesprawnym samochodem (przecież bez lusterka) pojechać na Policję, gdzie prawdopodobnie zostanie mi zabrany dowód rejestracyjny, ponieważ nie mam sprawnego pojazdu, którym się poruszam – jakaś paranoja! Osobiście bardzo szanuję służby mundurowe, ale czy nie można wykonywać częstszych patroli po osiedlach?
Czytelnik
Komentarz KPP w Raciborzu. Czytaj: Akty wandalizmu na Chełmońskiego. Policja apeluje do świadków
oprac. /j/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)





![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










Co za banda.