
Fotografie wykonane przez mieszkańców, a więc przez osoby, które były najbliżej wydarzeń sprzed 20 lat, można oglądać na nadodrzańskich bulwarach.
W piątek na raciborskiej przystani otwarto wystawę zdjęć powodzi z 1997 r. autorstwa mieszkańców Raciborza. O wydarzeniach sprzed 20 lat mówili prezydent Mirosław Lenk i komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu Jan Pawnik. Swoimi wspomnieniami podzielili się także autorzy fotografii.
- reklama -
Czytaj również: Dwudziesta rocznica powodzi tysiąclecia. Wspomnienia…
Katarzyna Przypadło
- reklama -





![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)


![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)


![Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/slaski-oddzial-strazy-granicznej.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







Ciekawe są wspomnienia Pana Krystiana Niewrzoła który wraz z synem z głośnikami na samochodzie docierał do terenów zalanych z wiadomościami ze sztabu. Zorganizował też akcję dostawy żywności przez WOPR do budynków przy Drzymały,Podwali i Sejmowej. A w nocy ok. 1.00 9 lipca uratowali tonącego mężczyznę na kratach sklepu przy ul. Podwale-Mickiewicza. Dlaczego o tym się nie mówi Panie Prezydencie? Dzięki temu nie było ofiar w Raciborzu.