„Co ten urząd wyrabia, przenosi dzieci w trakcie roku szkolnego – dzwonili do nas oburzeni rodzice maluchów uczęszczających do przedszkola przy ul. Bema. Nie ma innego wyjścia – tłumaczy ratusz.
Na około dwa miesiące Przedszkole nr 12 będzie musiało zmienić swoją siedzibę. Powód? Urząd Miasta chce przystąpić do generalnego remontu placówki. W pierwszym etapie obejmie on modernizację kotłowni, wymianę wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania, gazowej, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej…"
Więcej w Nr 40 Nowin Raciborskich z dnia 1 października 2003r.





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)





![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)













