Radni a przepisy antykorupcyjne

Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy zabraniające łączenia funkcji radnego z wykorzystywaniem mienia komunalnego do działalności gospodarczej, są zgodne z ustawą zasadniczą.

W związku z tym wojewoda śląski domaga się złożenia mandatu przez radnych, którzy łamią odnośny artkuł 24 f Ustawy Samorządowej. Sprawa ta jest ważna dla kilkorga z raciborskich radnych, którzy wykorzystują do działaności gospodarczej mienie komunalne, takie jak: lokale użytkowe, grunty itp. Do sądu pozwany został radny Wojnar, prezes SM "Nowoczesna", która użytkuje wieczyście grunty miejskie. Jednak wyrok z 14 lipca wydany przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach uwolnił Wojnara od zarzutu złamania wspomnianego art. 24 f.. Jednak wyrok Trybunału Konstytucyjnego pozwala wojewodzie wystąpić o odwołanie z funkcji radnego kolejnych samorządowców: radnych Ziajkę, Mikę, Mainusza i Wiechę.


Czytaj więcej w "Nowinach Raciborskich" z 20 lipca.


- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. to czerwono biała kotara chyba na zawsze pozostanie głównym aktorem akademii w II Lo… mam nadzieje że chociaz ja ktoś wyprał…już ml razy lepiej wygladaja niebieskie… !!!

  2. o bohaterach , bitwie pod LENINO o szkole oficerskiej w RIAZANIU , i co bylo w SUMACH była tam mowa ? wiersze i piesni ? czy ktos z tych bohaterow był zaproszony ???

  3. a może zgłosić interpelację w sprawie hymnu narodowego – przy okazji pierwszego referendum . Proponuje ” Żeby Polska ..” był hymnem..Ten obecie obowiązujący już jakby był mniej znany ..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here