Ukazał się nowy numer pisma społeczno-kulturalnego „Oblicza Ziemi Raciborskiej”

A w środku jak zwykle wiele interesujących artykułów, wywiadów i informacji dotyczących spraw Raciborza i powiatu.

Między innymi:


„Sanitariuszka Jaga” – historia życia raciborzanki Jadwigi Wiatrowej, żołnierza AK, uczestniczki Powstania Warszawskiego.


„Od czasu do czasu robiliśmy Niemcom przykre niespodzianki. Którejś nocy rozebraliśmy rusztowania wokół przeznaczonego do rozbiórki pomnika na Placu Unii Lubelskiej. Doskonale wiedzieliśmy, że wszystkie nawet najmniejsze akty sabotażu wzbudzają w sercach warszawiaków nadzieję. Okupant reagował aresztowaniami…”


„Prezydent grozi”


Od dłuższego czasu toczy się spór, kto ma sfinansować ostatni etap budowy kanalizacji przy ul. Hulczyńskiej w Raciborzu-Studziennej. Nieporozumienia na linii Prezydent – mieszkańcy skutecznie blokują finalizację przedsięwzięcia…


„Idę do ludzi” – rozmowa z ks. Zbigniewem Gajewskim, kapelanem więzienia w Raciborzu


„…Wczasie mojej pracy w więzieniu niejeden raz widziałem przypadki cudownych wręcz nawróceń, kiedy skazani, i to nieraz za bardzo ciężkie przestępstwa, stawali się innymi ludźmi. Widziałem ludzi płaczących i żałujących tego, co zrobili…”


„Rozmawiający z pszczołami”


Pszczelarstwem Pan Jan Miketta zajmuje się od najmłodszych lat. W pasiece spędził większość swojego zycia, często godzinami rozmawia z pszczołami. Mówi, że są wzorem pracowitości i ludzie powinni je tym względzie naśladować.


A także charaktersytyka laureatów medalu „Unitas in veritate”; wywiad z Bogusławem Berką, przewodniczącym Rady Powiatowej SLD; artykuł o Powstaniu Warszawskim wraz z opiniami raciborskich historyków; felietony Grzegorza Urbasa i Edmunda Stefaniaka. Oprócz tego: kronika policyjna, wieści z gmin, wydarzenia kulturalne i in.

„Oblicza Ziemi Raciborskiej” nr 7-8, lipiec-sierpień 2004


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here