Sprawa zabójstwa Magdy D.

Rodzice zamordowanej chcą, aby sprawę zabójstwa ich córki przejęła prokuratura spoza Raciborza. Jak się okazuje, prokurator Janusz Smaga, który prowadzi tą sprawę od 11 lat pozostaje w zażyłych stosunkach towarzyskich z ojcem podejrzanego.

Ojcem podejrzanego jest przewodniczący Rady Miasta i prezes SM „Nowoczesna” – Tadeusz Wojnar – osoba bardzo ustosunkowana w Raciborzu, a w dodatku dobry znajomy prokuratora Smagi. Wobec tego rodzice zamordowanej Magdy, w obawie o to, że może dojść do określonych nieprawidłowości domagają się, by sprawę przejęła prokuratura spoza Raciborza. Prokurator Ewa Zajączkowska mówi, że nie ma wątpliwości co do bezstronności Tadeusza Smagi oraz że brak podstaw prawnych do przeniesienia sprawy do innej prokuratury. Przeciwnie – w jej mniemaniu sprawa prowadzona jest bardzo dobrze.
Więcej na stronie www.raciborz.naszemiasto.pl

Innego zdania są ci, którzy przez długi czas nie mogli wydusić z raciborskiej prokuratury żadnych informacji a wydany komunikat był bardzo oszczędny w treści i nie ujawniał nawet inicjałów sprawcy. Doszło więc do dziwnej sytuacji, gdy cały Racibórz trąbił (zgodnie z prawdą!) że mordercą jest syn t e g o Wojnara, a prokuratura raczyła obwieścić światu tylko tyle, że sprawca to „21-letni mężczyzna”…

/lp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. za to w sprawie aresztowania i zarzutów postawionych niewinnemu człowiekowi prokurator Smaga wypowiada się bardzo chętnie i nawet z góry wyrokuje.TO JAKAŚ KPINA!!!

  2. Pan Prokurator Janusz Smaga dosc czesto ma tego typu problem ze wykorzystuje swoje znajomosci do lamania prawa…
    Sam jestem tego ofiara, mam nadzieje ze uda mi sie ta sprawe naglosnic na cala PL!!
    Prokurator musi byc prawy a nie lewy czy sie myle??

  3. Syn Tadeusza Wojnara, został przez Sąd w Gliwicach, uznanym za winnego zabójstwa, ale jednocześnie odstąpił od wymierzenia kary ze względu na…..niepoczytalność sprawcy! /wariatkowo, terapia i….wolność/

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here