Udana uroczystość!

Prezentacja wylosowanych krajów Unii Europejskiej okazała się świetną metodą na przybliżenie uczniom życia, obyczajów ludzi we wspólnocie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr4 przygotowali prezentację wylosowanego kraju Unii Europejskiej. Efekty pracy twórczej przerosły najśmielsze oczekiwania widzów.Każda klasa miała w obowiązku przygotować mapę kraju, opisać położenie geograficzne, znać stolicę, największe miasta; wykonać flagę; przedstawić słynne postacie i zaprezentować podstawowe zwroty w danym języku. Tyle zażyczyli sobie nauczyciele języków obcych(mgr Dorota Michalicka i Sebastian średziński).Uczniowie mieli czas na przygotowanie swoich prezentacji i mogli zgłaszać się na konsultacje. Okazało sie,że klasy prześcigały się w pomysłach, rekwizytach, scenkach.Owacjami został przyjęty występ zespołu „The Beatles”, taniec flamenco i kankan. Zaskoczyły wszystkich przebrania słynnych postaci, stroje ludowe danych krajów i znajomość podstawowych zwrotów obcojęzycznych, np. w języku greckim. Na uwagę zasługiwały pomysłowe scenki z życia słynnych postaci.
Do przygotowania tej uroczystości wiele pracy włożyli uczniowie, wychowawcy klas (IVa- mgr Beata Sudenis; IVb- mgr Dorota Michalicka; Va- mgr Ilona Grim; Vb- mgr Janina Militowska; Vc- mgr Ewa Hołek; VIa- mgr Krystyna Dutkowska; VIb- mgr Agata Lucia i VIc- mgr Alicja Stoińska) oraz rodzice.
Można poprzez zabawę wspaniale uczyć.
Jakże mile była zaskoczona pani dyrektor- mgr Ewa Miecznikowska, która rozpoczęła pracę w tej placówce od 1 września 2004 roku.

- reklama -

14 KOMENTARZE

 1. Bylem po raz kolejny w Raciborzu moim rodzinnym miescie i musze dodac z przykroscia ze to miasto nie ma nic co mogloby turyscie zaoferowac . To co w projekcie by bylo do zaoferowania to dosc ryzykowne ale sadze ze wartalo

 2. Szanuję Racibórz i lubię to miasto. Market na Kamienioku nie jest dobrym pomysłem. Rybniczanie nigdy nie pozwoliliby sobie, żeby w ich rekreacyjnych dzielnicach wokół Zalewu Rybnickiego czy w Kamieniu powstał jakiś market. Na markety przeznacza się inne m

 3. Plany planami a w praktyce odwrotnie! fajne ale to marzenia! to po prostu bajka co tu pisza! fajne ale nie rzeczywiste w naszym kraju! Niektorym chyba sie ta unia przewrocila w glowie? Kto za to zaplaci? jestem za ale zycze powodzenia!

 4. Bardzo piękne plany. Zastanawiam się tylko kto by czyscil ten pieszy tunel pod jeziorem… poza tym dla terrorystów 🙂 to idealny punkt ataku 🙂 Mala bombka i kilu Raciborzan plywa. Ale serio: 1.Zbyt nierealne plany, szczególnie finansowo. Az szkoda,że aż

 5. Mądrze gadasz Janek.
  Ale przecież to nie ważne. Nikt się tym nie przejmuje. byle kasa była. w następnej kadencji ktoś inny będzie się już tym martwił. Tak to już w Polsce jest.

 6. A ja jestem zainteresowany tanimi zakupami. Dlaczego mam przepłacać ? Pewnie po to by jakiś raciborski kupieć nadal płacił swoim pracownikom głodową pensję i kupował co 3 lata Audi „z kratką”. W hipermarkecie sieci która chce wybudować sklep na Kamienioku

 7. Pseudo-ekologii ciąg dalszy. Już kwiecień a na terenie Kamienioka nie wbito jeszcze żadnej łopaty wziemię. Powód? – dziadowska ProNatura z Urbasem na czele i z Frączkiem w tle. Znów obrona prywatnych interesów Kupca Śląskiego zakryta mdłymi postulatami ekologa Urbasa!. Ja proponuję by Urbas wzorem ekologów z Góry Św.Anny wszedł na drzewo i tam łancuchem się przypiął a kluczyk wyrzucił! Tego samego nie proponuję Frączkowi (wiadomo z jakich powodów). Jak idę do sklepików a tam widzę towary z …

 8. …etykietą „aro” to mnie szlag trafia ( bo członkowie Kupca Śląskiego jak się zaopatrywują hurtowo w Makro to jest OK ale jak klient chce robić zakupy w CH to jest to pogwałcenie Boskich praw??!!). Urbas zamaskował żądania Kupca takim ekologicznym tekstem:”…bo ucierpi na tym przyroda…”(czytaj Kupiec Śląski). Ja proponuję panu Urbasowi wykonać badanie EEG i sprawdzić czy coś tam nie ucierpiało w jego „przyrodzie”!

 9. I w tej materii popieram prezydenta Osuchowskiego, który jasno i wyraźnie pokazał kto za tym stoi. A wszyscy też wiemy, że wiele lat temu na centra handlowe blokadę założył Wojnar ze swoją partyjką Racibórz 2000 i służalcze TMZR.

 10. Pocieszę Was Raciborzanie, że wg mnie sprawy zaszły za daleko i market na pewno powstanie. Co najwyżej wspomniani tu goście będą jeszcze kilka miesięcy opóźniać inwestycję. Arek napisał, że nikt nie wybudowałby marketu w okolicach rybnickiego zalewu czy w północnych rekreacyjnych dzielnicach Rybnika. To prawda ale tam trudno uzyskać zgodę nawet na budowę domu jednorodzinnego…

 11. A w przypadku Kamienioka to teren ten włączono do parku krajobrazowego chyba trochę na siłę. Tworząc go wytyczono granicę na kanale Ulga z braku innej koncepcji… Raciborzanie oświećcie mnie w jednej rzeczy. Czy powódź w 1997 była spowodowana wyłącznie przez Odrę w starym korycie? Tereny przy kanale Ulga nie były zalane?

 12. Wysypisko na Kamienioku istniało zanim powstał Park i arboretum.A co do planów-manipulator z tego Urbasa jakich mało.Palmiarnia może powstac w innym miejscu,a pozostałe wymienione atrakcje sa poza Kamieniokiem.A na tunele to są znacznie lepsze tereny np.na Łężczoku,gdzie jest więcej niż 1 chroniony kwiatek.Arteks:terenowi”upiekło”się w czasie powodzi i był tylko zalany wodą,która,że tak to okresle,spadła z nieba i nie zdążyła wsiąknąc:)oraz dzięki temu,że wały zewn.były wyższe niż wewnętrzne!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here