Zdrowe Zęby

Jednym z problemów w wychowaniu dzieci
jest ukształtowanie nawyku mycia rąk i twarzy, a także mycia
zębów. Kłopot w tym, że dzieci nie odczuwają dyskomfortu
z powodu brudnych rąk, nóg i twarzy. Najtrudniej jest
z myciem zębów. Mimo „smacznych past samo szczotkowanie jest mało przyjemne. Nic dziwnego, że o konieczności mycia zębów trzeba dzieciom ciągle przypominać. Dopiero po latach przyzwyczajania dziecka do codziennego mycia zębów tworzy się nawyk, co oznacza, że zaczyna mu przeszkadzać, gdy z jakiegoś powodu nie umyje zębów .
Ważna jest więc systematyczność i cierpliwość. Dorosły musi ciągle pilnować, przypominać i chwalić, gdy dziecko samo próbuje zadbać o siebie .
W naszym przedszkolu dzieci grupy pięciolatków
oraz „maluchy”, 26 października spotkały się ze słuchaczkami Studium Medycznego w Raciborzu, które zaprezentowały prawidłowy sposób mycia zębów. Przypomniały także o konieczności zjadania warzyw i owoców, które mają wielki wpływ na nasze zdrowie .
Na zakończenie dzieci z grupy pięciolatków wyrecytowały wiersz pt. Aby zdrowym być”, oraz zaśpiewały piosenkę „Szczotka , pasta”.
Warto również wspomnieć, iż w ubiegłym roku szkolnym dzieci zostały przebadane przez stomatologa Panią Annę Stuchly, która również szczegółowo poinstruowała jak należy dbać o jamę ustną. Zaś niemałym sukcesem jest fakt, iż dzieci w grupie pięciolatków same po posiłkach przypominają o myciu zębów.

Teresa Fijałkowska

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here