Niebezpieczne szczoteczki

Używanie jednego z modeli elektrycznych szczoteczek do zębów Oral-B CrossAction może stanowić zagrożenia dla życia lub zdrowia konsumentów.

Tak wynika z infomacji przesłanych do UOKiK przez brytyjskie władze nadzoru rynku. Do polskich sklepów trafiło ponad 120 tys. wadliwych szczoteczek i 150 tys. wymiennych główek do nich przeznaczonych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymał informację od brytyjskich władz nadzoru rynku o działaniach podjętych przez Gillette Group UK Ltd w celu wycofania z rynku elektrycznej szczoteczki do zębów Oral-B CrossAction Power Battery Operated Toothbrush oraz wymiennej główki Oral-B CrossAction Power Brush Head Refills.
Od lutego do października bieżącego roku na polski rynek trafiło około 120 tys. szczoteczek oraz 150 tys. główek, w których może ujawnić się wada. Polega ona na możliwości odłączenia się (podczas używania) od korpusu szczoteczki jej główki, co może prowadzić do połknięcia tej części lub nawet zadławienia.
Zgodnie z posiadanymi przez Urząd informacjami, 27 października bieżącego roku spółka Gillette rozpoczęła wycofywanie z polskiego rynku opisywanych modeli szczoteczek oraz wymiennych główek.

skvar
inf.prasowa Gazeta Pomorska

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here