W dniu 23. 11. 2004 odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Słonecznej konkurs z „Hobbita” J. R. R. Tolkiena. Konkurs ten przeznaczony był dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Brało w nim udział 14 uczestników. W ścisłej czołówce znalazło trzech wychowanków Szkoły Społecznej RTO „Szkoła”. W dniu 23. 11. 2004 odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Słonecznej konkurs z „Hobbita” J. R. R. Tolkiena. Konkurs ten przeznaczony był dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Brało w nim udział 14 uczestników.
Konkurs przebiegał w trzech etapach. W ścisłej czołówce znalazło trzech wychowanków Szkoły Społecznej RTO „Szkoła”. Największą ilość punktów i tym samym pierwsze miejsce zajął uczeń pierwszej klasy naszego gimnazjum _ Aleksander Szymanek. Trzecie miejsce przyznano uczennicy szóstej klasy, Joannie Naumowicz. Na czwartym miejscu znalazł się uczeń pierwszej klasy gimnazjum _ Jakub Hordejuk. Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Osiągnięcia w konkursie literackim „Przygody Bilba Bagginsa”
- reklama -





![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)


![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)


![Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/slaski-oddzial-strazy-granicznej.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)








