V Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem”

0

Jury przyznało 6 nagród głównych i 2 wyróżnienia specjalne. Nagrodzone zespoły będą reprezentować powiat raciborski podczas VIII Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki” w Radlinie.

W przeglądzie uczestniczyły nie tylko zespoły ze szkół, ale również te działające przy parafiach, instytucjach kultury, stowarzyszeniach i placówkach wychowania pozaszkolnego z terenu powiatu raciborskiego. W sumie zaprezentowało się 28 zespołów. Uczestnicy przedstawiali inscenizację bożonarodzeniową w jednej z form: widowisko jasełkowe, szopka, spektakl teatralny lub grupa kolędnicza. Preferowane były widowiska podejmujące tradycje regionalne oraz inscenizacje wykorzystujące scenariusze własne.
Jury w składzie: przewodnicząca Irena Sauer, członkowie Bernadeta Chłapek i Michał Fita jednogłoście postanowiło przyznać 6 nagród głównych i 2 wyróżnienia specjalne.

Nagrody główne otrzymali:

„Teatrzyk Niewielki” z Domu Kultury i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie działający pod kier. Ireny Hlubek za „Rzecz o kolyndowaniu po morawsku”,
„Szkloki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojnowicach pod kier. Ewy Gotzmann za „Kolędników”,
„Jedynka” z Gimnazjum Nr 1 w Raciborzu pod kier. Lidii Zalewskiej za „Jasełka inaczej”,
Kółko Teatralno-Regionalne ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Raciborzu pod kier. Jadwigi Brzeziny, Urszuli Soroki i Jana Goldmana za „Zabawę
w Jasełka”,

„Szkolny Teatr Amatorski” z Publicznego Gimnazjum w Kornowacu pod kier. Dariusza Porzucek za „A słowo stało się ciałem,

Uczniowie Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu pod kier. Jadwigi Dębiny za „Szopkę św. Franciszka” – GRAND PRIX.

Wyróżnienia specjalne odbierze:

„Grupa młodzieżowa” z Parafii św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej pod kier. ks. Damiana Dolnickiego za „Nowe narodzenie”,

„Anonimki” z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej pod kier. Anety Szczepanik-Paradowskiej za „Pójdźmy za gwiazdą”.

- reklama -We wnioskach z przeglądu jury zaznaczyło, że niestety wiele spektakli było statycznych, mało teatralnych. „Brak w nich było dbałości o słowo i ruch sceniczny.” Jury zaleciło zorganizowanie warsztatów teatralnych dla opiekunów prowadzących zespoły małych form teatralnych.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here