Męska łysinka

0

Włosy są prawdziwą ozdobą każdego człowieka. O ile kobiety wzdychają, aby
ich włosy były gęste i lśniące, o tyle mężczyźni marzą o tym, aby zachować
je do jak najpóźniejszego wieku.

Łysienie dotykające mężczyzn jest najczęściej łysieniem typu androgenowego. Spowodowane jest przez męski hormon testosteron, który atakuje cebulki włosa; włos staje się coraz cieńszy i słabszy, a w końcu zanika.
Coraz częściej łysieć zaczynają już młodzi mężczyźni w okresie dojrzewania, choć bywa i tak, że łysienie pojawia się dopiero w późnym wieku dojrzałym. Zaczyna się od powiększania się zakoli czołowych, obejmuje szczyt głowy i pozostawia jedynie wianuszek włosów wokół czaszki. Ponad 50% mężczyzn powyżej 50 roku życia utraciło włosy częściowo lub całkowicie. Proces łysienia androgenowego można zatrzymać, a nawet częściowo odwrócić. Nie ma jeszcze kuracji działającej na każdego pacjenta i w 100%, istnieje jednak wiele środków dających zadowalające efekty. Dobra kuracja obejmuje działania kompleksowe, a więc: zastosowanie odpowiedniego leczenia farmakologicznego, stosowanie odpowiednich szamponów, a także odpowiednim stylu odżywiania.
Do niedawna łysienie uważane było za coś naturalnego, choć przykrego.
Łysienie nie boli fizycznie, ale stwarza duży dyskomfort psychiczny. Bujne włosy pozwalają zachować dłużej młody wygląd, podczas gdy łysina postarza. Na szczęście dziś łysieniu można przeciwdziałać.
Problemem tym zajmują się lekarze dermatolodzy, do których nie potrzeba skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. W Raciborzu można zgłosić się po taką poradę do NZOZ Centrum Medyczne ESKULAP przy ul. Kolejowej 19a lub do poradni przyszpitalnej przy ul. Gamowskiej. A więc panowie, zadbajcie o swoje czupryny, póki jeszcze je macie!


/skvar/


- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here