„Opowieść wigilijna, czyli to samo, a jednak inaczej”

1

Grupa Teatralna „IRREALIS:” Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury zaprezentowała premierowy spektakl „Opowieść wigilijna, czyli to samo, a jednak inaczej” w reżyserii Andrzeja Biskupa. Co prawda święta już za nami, a i karnawał ma się ku ostatkom, ale życzenia szczęścia przecież zawsze są aktualne. „Bądźcie szczęśliwi, jak jesteście szczęśliwi w noc wigilijną” życzył wszystkim bohater przedstawienia „Opowieść wigilijna, czyli to samo, a jednak inaczej”.

Przedstawienie przygotowane przez Grupę Teatralną „IRREALIS” Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu nawiązuje do „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Główny bohater nie uznaje świąt Bożego Narodzenia tak jak dickensowski właściciel kantoru Scrooge, tyle tylko, że tutaj jest nim pani prezes Skurcz. Pani prezes boryka się z przeróżnymi problemami, nawet z prywatyzacją Jasnej Góry i swoim pracownikiem biuralistą Cierpiącym. W snach ta nieustępliwa kobieta wraca do szczęśliwego dzieciństwa i tylko raz daje się ponieść fantazji.


W podtytule sztuki zespół skusił się o wzmiankę: rzecz wzniosło – polityczno _żartobliwa i tak też było. Wzniośle i uroczyście, bo święta Bożego Narodzenia kryją przecież w sobie powagę narodzenia Stwórcy. W stawkach politycznych przewijał się
i Orlen, i próby prywatyzacji, a nawet komisja śledcza, ale powołana przez Stwórcę. Tu anioły grają w karty i załatwiają interesy, anielska interwencja zmienia najbardziej zatwardziałe serce bizneswoman. Na koniec triumfuje moc wieczoru wigilijnego.


Widowisko uświetnił udział solistek zespołu „Miraż”: Anny Hołek i Patrycji Zisch. Oprawę muzyczną przygotowała dyrektor MDK Elżbieta Biskup.Zespół Irrealis wystąpił po raz ostatni w swym składzie: Oriana Soika, Justyna Napiórkowska, Bartek Gierucki, Anna Mokrosz, Franek Banet, Adam Didenko, Magda Kalinowska, Mirela Seyfried, Anna Kuchcińska, Agnieszka Otrząsek, Kinga Niewiadomska, Agnieszka Niziołek, Katarzyna Dzierzinga, Katarzyna Głogiewicz, Anna Głogiewicz, Patryk Pawlisz. Występ był okazją do pożegnania się z publicznością, gdyż gro zespołu stanowią tegoroczni maturzyści. Oni też podziękowali swojemu poloniście „pomocnej dłoni i dobrej duszy” Andrzejowi Biskupowi, prowadzącemu zespół i dyrektorowi szkoły Sławomirowi Janowskiemu.
/Barbara Sput/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here