Finał Międzynarodowego Konkursu Tygodnia Ziemi i Kosmosu

0

W finale Międzynarodowego Konkursu Tygodnia Ziemi i Kosmosu znalazła się praca Justyny Kroczak uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego. Do udziału w konkursie zachęciła ją nauczycielka biologii Bogumiła Bąk.Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z 25 krajów członkowskich UE, Norwegii i Szwajcarii. Uczestnicy zostali zaproszeni do zaprojektowania flagi nawiązującej do tematu „Sławiąc naszą planetę, sięgaj gwiazd!”.
Flaga miała uwzględniać zarówno perspektywę Ziemi, jak i Kosmosu oraz wyrażać opinie uczniów na temat wpływu obserwacji Ziemi i badań kosmicznych na poprawę warunków życia na naszej planecie.


Trzy zwycięskie prace i 6 prac finałowych zostaną zaprezentowane na wystawie w Brukseli, podczas międzynarodowych targów Tygodnia Ziemi i Kosmosu (Expo).
W każdej z kategorii wyłoniony zostanie zwycięzca i dwóch laureatów drugiego miejsca. Zostaną oni zaproszeni do Brukseli, by odebrać nagrody podczas specjalnej uroczystości oraz wziąć udział w obchodach Tygodnia Ziemi i Kosmosu. Projekty flag ich autorstwa zostaną wystawione podczas tygodnia na Expo.

- reklama -

Tydzień Ziemi i Kosmosu jest inicjatywą Komisji Europejskiej oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jego głównym celem jest ukazanie, w jaki sposób obserwacje Ziemi i badania przestrzeni kosmicznej przyczyniają się do poprawy jakości życia na naszej planecie. To dziewięciodniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 12-20 lutego 2005 roku w nawiązaniu do trzeciego Szczytu nt. Obserwacji Ziemi, który będzie miał miejsce w Brukseli.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here