2 marca odbył się w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych III etap konkursu języka niemieckiego, przeznaczonego dla uczniów klas maturalnych ze szkół średnich województwa śląskiego. Konkurs składał się z trzech etapów, w tym dwóch etapów pisemnych i etapu ustnego w formie quizu. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 8 uczestników, w tym dwóch uczniów ZSM – Dariusz Miga z kl. V e i Artur Schmidt z kl. III s LO.
Na podstawie wyników trzeciego etapu komisja wyłoniła laureatów konkursu. I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Dariusz Miga. Równocześnie otrzymał on promesę NKJO w Tychach, uprawniającą do podjęcia nauki w kolegium z pominięciem procedury rekrutacyjnej w roku szkolnym 2005/06. Artur Schmidt zajął zaszczytne IV miejsce.
Gratulujemy laureatom oraz pani Annie Simek, króra przygotowała ich do konkursu.
Konkurs języka niemieckiego
- reklama -





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)

![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)


![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)






