Przedszkolaki w całej Polsce sadzą drzewka

0

Już 20 kwietnia o godz. 11.00 przedszkolaki w całej Polsce zasadzą swoje drzewka w ramach ogólnopolskiej akcji Drzewko Brio.

Organizatorem jest firma Brio Polska, producent drewnianych zabawek dla najmłodszych. Akcja odbędzie się w wybranych przedszkolach całego kraju, a do udziału w niej zostało zaproszonych 1000 placówek przedszkolnych oraz około 100 domów dziecka. Inicjatywa organizowana jest pod patronatem honorowym Lasów Państwowych, w ramach akcji "I Ty posadź swoje drzewko" oraz przy współpracy z Biurem Edukacji Ekologicznej i Komunikacji Społecznej Ministerstwa Środowiska.


Przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla w 2004 roku Pani Wangari Maathai było niemałym zaskoczeniem dla obserwatorów światowego życia społecznego i politycznego. Ta niezwykła kobieta, laureatka wielu zaszczytnych nagród, która swoje życie poświęciła ratowaniu przyrody afrykańskiej i krzewieniu kultury ekologicznej, powinna być dla wielu, w czasach degradacji środowiska naturalnego, wzorem do naśladowania.


W trosce o edukację ekologiczną najmłodszych i aby choć w małym stopniu przyczynić się do kształtowania właściwych postaw społecznych, firma Brio Polska zaplanowała przeprowadzenie akcji edukacyjno-ekologicznej Drzewko Brio skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym. Pragnę wyrazić uznanie dla podejmowanej przez Brio Polska inicjatywy. Jestem przekonany, iż powyższe działanie stanowić będzie istotny wkład w edukację ekologiczną młodego pokolenia, kształtując w nich wrażliwość i troskę o otoczenie oraz angażując w ochronę środowiska i przyrody – mówi Michał Nurzyński, Dyrektor Biura Edukacji Ekologicznej i Komunikacji Społecznej Ministerstwa Środowiska.


W ramach akcji Brio roześle do zainteresowanych akcją placówek przedszkolnych i domów dziecka sadzonki drzewek wraz z materiałami dydaktycznymi. Dzieci oprócz zajęć praktycznych będą mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat otaczającego środowiska, przyrody i zasad współżycia z nią. Termin akcji zbiega się z obchodami Światowego Dnia Ziemi. Bardzo cieszymy się, że możemy przeprowadzić tak piękną akcję. Brio jest producentem zabawek drewnianych z ponad stuletnią tradycją. W naszych zabawkach bardzo duży nacisk kładziemy na ich walory edukacyjne. Dlatego też inicjatywa łącząca edukację z ekologią jest tak bliska naszej firmie – mówi Paweł Bureś, Dyrektor Zarządzający Brio Polska.


Brio Polska rozpoczęło inicjatywę, którą ma nadzieję kontynuować w kolejnych latach. Placówki przedszkolne i domy dziecka nie ponoszą żadnych kosztów organizacyjnych, a cały ciężar finansowy spoczywa na organizatorze.
Partnerami akcji są: Ciuchcia, Dzień Dobry, Mamo to ja, Przyjaciółka, Super Express, Świat Zabawek, Fundacja Przyjaciółka, GLS.


- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here