Chciałam robić coś dobrego

0

Dyrektor opolskiego Caritasu, ks. Arnold Drechsler, zwolnił dyscyplinarnie Marię Wiechę – dyrektora Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy ul. Rzeźniczej.

W uzasadnieniu podał, że jej działania wystawiły na szwank dobre imię Caritasu. Chodzi o około 300 tys. zł dotacji PFRON – u. Odwołana dyrektorka przedstawiła do rozliczenia fakturę, którą później skorygowano do zera, o czym nie powiadomiono Funduszu. Sprawa trafiła do prokuratury i według zapewnień Marii Wiechy – została umorzona. PFRON wycofał się z żądania zwrotu pieniędzy.


Po otrzymaniu wypowiedzenia radna wysłała do księdza list z prośbą o rozmowę. Do spotkania nie doszło. Sprawa trafiła do sądu pracy z wnioskiem o uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne. Zgodnie z prawem, przed zwolnieniem radnego potrzebna jest opinia Rady Miasta, a radni dowiedzieli się o wszystkim już po fakcie.


Po stronie odwołanej dyrektorki stanęli pracownicy, wysyłając list z poparciem do biskupa opolskiego…


Więcej czytaj w "Nowinach Raciborskich" nr 19 z 2005 roku.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

 1. TEN FIRCYK Z TEJ MÓWNICY NIECH LEPIEJ POWIE JAK RACIBÓRZ PO 10 LETNICH ABSOLUTNYCH RZĄDACH DOPROWADZIŁ RACIBÓRZ DO DNA!

 2. Kampania wyborcza się zaczyna. Jak działa ISO 14001.,to wystarczy spojrzeć na naszą gospodarkę komunalną. ISO jest potrzebne ale w urzędzie jako system poprawy jakości.

 3. Ciekaw jestem czy po to Wojnar załatwił posadkę Markowiakowi w sejmie by tam uczył posłów jak się segreguje śmieci? Jak dotad tylko tym Markowiak się zajmuje a nie pozyskiwaniem środków i inwestorów dla naszego regionu!!!

 4. Krążą plotki, że jak wygra PO to Markowiak zostanie wojewodą śląskim! Jeśli tak się stanie to nietykalność ojca MORDERCY (Wojnar) Będzie jeszcze bardziej ugruntowana!!

 5. Aron

  Fałszywy rudy lis Markowiak rozpoczoł kampanię wyborczą, ale większość w miescie już wie , że jego opowieści to brednie i nie da się już w konia zrobić.

 6. jest jeszcze jeden itotny powód dbania o środowisko!PEWIEN PAN CHCE W NASZY MIEŚCIE OTWORZYĆ WYŻSZĄ SZKOŁĘ OCHRONY ŚRODOWISKA.CHce wreszcie to sfinalizować po 7 latach starań z przyjaciółmi z zachodu. Rektorat miał być w centrum w pięknym zabytkowym gmachu. Mozna domniemywać,że b edzie tam zatrudniona cała rodzinka ale to wszystko kosztem wyrzucenia innych na bruk

 7. Fisik

  Z tego co wiem ,to Markowiak to jest taki pgr pod Raciborzem.

 8. Słuszna uwaga kasandry! A może by tak zacząć wyliczać, kto gdzie siedzi i co zrobił dla Raciborza. Proszę spróbować wejść w konflikt z jednym z nich i od razu pojawiają się ataki od pozostałych. Istna zaraza w Raciborzu. Skąd ci ludzie się znaleźli? To chyba przypłynęło razem z powodzią z 1997r. Ogólnie wiadomo ISO to żadna gwarancja bo znam sytuacje w kilku zakładach wymienionych,w których poza fasadą ISO nie ma efektów. Jak wytłumaczyć fakt że zakłady z ISO dawno już upadły.

 9. Pewnie w tej szkole rektorem zostanie Markowiak a wielkim kanclerzem Wojnar. W sekretariacie bedzie telefony odbierała Wiecha!. „Profesorami” na etatach będą Lenk, Hajduk, Kowalewski, Ziajka, Niewrzoł, Borowik (BHP i PPOŻ), Frączek (Kólko teatralne), Rapnicki (Kółko poetyckie), Klima ( Farmaceutyka), Kuliga (psychologia)itp.itd.

 10. Panie ANTY-FRĄCZEK zlitujże się, przecież woźny wie więcej niż sam rektor. Jak mamay bronić miasta , to musimy ponosić jakiej ofiary. Nie mam tu na mysli kozła ofiarnego! Ma Pan fajne komentarze – tak trzymać! Pozdrawiam.

 11. Pani Wiecha może też na chwilę zamknąć sekretariat i poprowadzić zajęcia z kreatywnej księgowości ( w tej dziedzinie ma tytuł Prof.dr hab.)

 12. Trzeba posprzatac brudne ulice i chodniki. Wiecha bierz miotłę i do roboty…albo siadaj na nią i odleć wreszcie z Raciborza….frrrr

 13. …. zapewne wysypiska śmieci i gruzu w okolicach cegielni obok mostu kolejowego na kanale Ulgi zza urzędniczych biurek nie widać, a szkoda…. bo obok teren do spacerów piękny………

 14. Racibórz ekologiczny? hehehe to dlaczego rowery wygania się z Długiej? Objeździłem kawał Europy ale nie widziałem nigdzie w centrum miasta zakazu wjazdu dla rowerzystów.

 15. Oj

  Ostatnio w Raciborzu jest bardzo brudno. Dawno już tak nie było! Wydaje się jakby w ogóle nie było sprzątaczy. W centrum miasta, Na ulicy Opawskiej, na rondzie 3 Maja pełno paierów i plastików. Przyznam, że 4 lata temu było o wiele czyściej, a sugestie mieszkańców co do postawienia koszy na śmieci, były brane pod uwagę. Co się dzieje?

 16. A-F

  Jestem ciekaw kiedy zaczną kosić w mieście trawniki (te komunalne i osiedlowe)?. To jest głupota, że trawy już kwitną. Na zachodzie już dawno koszą trawy bo jest wtedy mnie pyłków w powietrzu(w ten spsób myślą o alergikach). A u nas trawy wyrastają ponad kolana, już kwitną, pylą a potem przez te opóźnione koszenie jeszcze sami roziewają pyłki gdyż kwiaty traw dostają się pod wirujący nóż. W tym roku ponoć przetarg wygrał człowiek, który był tańszy(ponad 60 tys)od zeszłorocznego wykonawcy (ok 75)

 17. A-F

  Przy tak niskiej cenie jaką wybrano i przy tak rosnącej cenie paliwa, pewnie miejskie trawniki będą koszone z 3 razy w roku!!!!. Alergicy uciekajcie!!!

 18. ada

  Czemu mają służyć druciane siatki ogrodzeniowe w OBORZE, ani to piękne, ani pożyteczne.Doskonale psuje charakter tego terenu. Co na to ekolodzy.Zwierząt to zapewne nie cieszy. Tylko ptakom to nie przeszkadza. Może mi to ktoś wyjaśni: Czemu to ma służyć? Dlaczego tak niszczy się unikalny krajobraz? Kto na to pozwala? Jak można tak szpecić,najpiękniejszą część przyrody w naszym mieście. Kogo ten problem jeszcze interesuje?

 19. ada

  jeszcze raz : kto mi podpowie do kogo mam się w tej sprawie zwrocić, aby przerwać ten niecny proceder?

 20. ada

  pisalam o siatkach w OBORZE, teraz wiem z pewnego źródła, że ma tu powstać OOGRÓD BOTANICZNY z unikatową roślinnością. Stąd siatki, na lepsze nie ma pieniędzy. Jeśli te ,,unikatowe roślinny się przyjmą i będą dobrze znosić nasz klimat, to w niedalekiej przyszłości bedą płatne bramki dla zwiedzających jak na ,,całym świecie”. Takie było stwierdzenie prof. którego spotkaliśmy na spacerze w tym jeszcze pięknym, naturalnym i najładniejszym zakątku w Raciborzu.Siatki lichutkie na szczęście…….

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here