Znani są już uczestnicy IV Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego w Raciborzu

0

57 uczestników weźmie udział w IV Ogólnopolskim Festiwalu Ekologicznym Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Racibórz 2005…

Spośród nadesłanych z całego kraju 90 zgłoszeń wyłoniona została lista kwalifikacyjna uczestników konkursów festiwalowych – piosenki ekologicznej i wiersza ekologicznej.


Starostwo Powiatowe w Raciborzu wraz z Urzędem Miasta Racibórz oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu, już po raz czwarty organizuje Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Raciborzu. W tym roku festiwal trwać będzie od 31 maja do 5 czerwca. Wzorem poprzednich edycji patronatem honorowym festiwal objęli ministrowie Środowiska, Kultury, Edukacji Narodowej i Sportu, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.


Zgłoszenia do udziału w festiwalu przyjmowane były do 30 kwietnia br. Z nadesłanych 90 zgłoszeń, organizatorzy wyłonili 57 finalistów – uczestników festiwalu. W konkursie piosenki ekologicznej udział wezmą 24 osoby (m.in. z Krakowa, Inowrocławia, Piekar Śląskich, Białobłot, Żor, Gaszowic, Szczerbic, Adamowic, Krzanowic i z Raciborza), zaś w konkursie wiersza ekologicznej 33 osoby (m.in. z Warszawy, Ełku, Katowic, Kostomłotów, Komorowa, Bierunia, Wodzisławia Śląskiego, Chałupek, Nędzy i z Raciborza).


Gospodarzem warsztatów festiwalowych i zmagań konkursowych będzie Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu. W tym roku ekspertem ekologicznym festiwalu będzie Mira Stanisławska – Meysztowicz – Prezes Fundacji "Nasza Ziemia", znana w świecie propagatorka idei ochrony środowiska i organizatorka akcji "Sprzątanie Świata" w Polsce. W jury zasiądą natomiast m.in. Dorota Szpetkowska (prezenterka TV Polonia, autorka wielu programów muzycznych w TVP), Barbara Stanisz (producent telewizyjnego programu TVP "Od przedszkola do Opola") oraz Leszek Wójtowicz (artysta krakowskiej "Piwnicy Pod Baranami").


W ramach IV Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Racibórz 2005 planowanych jest wiele imprez towarzyszących, a wśród nich m.in. recital laureatów III edycji festiwalu (31 maja br. o godz. 20.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu), koncert zespołu wokalnego Miraż z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka (1 czerwca br. o godz. 20.30 w MDK w Raciborzu), doroczny Festyn Ekologiczny w Raciborzu (2 czerwca br.), Międzynarodowa Wystawa Ekologiczna pn. "Meandry graniczne Odry" oraz towarzysząca jej konferencja naukowa (3 czerwca br. o godz. 9.00 w Domu Kultury Strzecha w Raciborzu), Wieczór Podróżniczy z Grupą Rosynant (3 czerwca br. o godz. 20.30).


Festiwal tradycyjnie zakończy koncert galowy, który odbędzie się na scenie plenerowej w pięknej scenerii Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Koncert odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca br., o godz. 17.00. Spektakl ten rejestrowany będzie przez kamery TVP, a relacje telewizyjne z finału festiwalu ekologicznego w Raciborzu będzie można obejrzeć na antenie TVP 3 Katowice 8 i 15 czerwca br. o godz. 17.05. Po koncercie galowym festiwalu, około godz. 20.00, rozpocznie się koncert gwiazdy. W tym roku wystąpi zespół Carrantuohill wraz z Robertem Kasprzyckim i grupą taneczną Reelandia. Wstęp na oba koncerty jest nieodpłatny.


Nadrzędnym celem festiwalu jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna. IV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Racibórz 2005 jest adresowana do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 7 – 20 lat. Po raz kolejny jednym z celów imprezy jest integracja z młodzieżą niepełnosprawną. Niezmiernie ważny jest fakt, że miejscem festiwalu jest Racibórz, które jako pierwsze miasto w Polsce posiada certyfikat potwierdzający wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego według norm ISO 14001.


Lista zakwalifikowanych uczestników i szczegółowy harmonogram przebiegu festiwalu dostępne są na internetowej stronie Starostwa Powiatowego w Raciborzu – www.powiatraciborski.pl.


Patronat medialny nad imprezą sprawują: Telewizja Polska Katowice, Raciborski Portal Internetowy "www.raciborz.com.pl", Raciborska Telewizja Kablowa, Radio Vanessa FM, Nowiny Raciborskie i czasopisma "Eko Świat", "Eko i My", "Poznajmy Las", "Las Polski".- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Mak

    Brawo Pani Elu/ dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury/. W przeciwieństwie do całej armii pracowników RCK Pani przy nielicznej obsadzie kadrowej potrafi pozyskać sponsorów, patronów medialnych i uparcie dążyć do celu, bo jest Pani nie tylko urzędnikiem ale także wielkim społecznikiem. Oby tak dalej.

  2. Co Ty Mak pieprzysz!Jaki to społecznik? Wygarnia kasę skad się da a najczęściej od rodziców(D.Koczy) którym zależy by dzieci śpiewały. Jednym z pytań dla kandydatów do zespołu „MIRAŻ” jest „a co robia Twoi rodzice, gdzie pracują” a w domyśle czy bmożna ich wydoić.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here