Projekt „Las”

10

Uczniowie Gimnazjum Nr 3im. Augustyna Weltzla w Raciborzu wraz ze szkołami partnerskimi: Wilma-Rudolph- Gesamtschule w Berlinie oraz Simono Daukanto Secondary School w Wilnie realizują europejsko-językowo-ekologiczny projekt pt. „Las”. Koordynatorem przedsięwzięcia są: Norbert Mika i Sabina Kubiak, współkoordynatorami są: Ewa Wawoczny i Joanna Klinos z Gimnazjum Nr 3 W Raciborzu, natomiast patronat nad całością objął starosta powiatu raciborskiego – Henryk Siedlaczek.


Uczniowie prowadzili systematyczną korespondencję drogą elektroniczną w języku angielskim na wybrane tematy. Brali udział w Dniu Wiosny w Europie zalecanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz w wielu innych tematycznych projektach językowych, np. przygotowanie i wydanie ulotki na temat ciekawych zamków w Polsce.


W ciągu roku gimnazjaliści obserwowali zmiany zachodzące w lesie, gromadzili informacje i zbierali materiały w Arboretum Bramy Morawskiej w Oborze – Racibórz, aby sporządzić produkty końcowe w postaci albumów, prezentacji multimedialnych oraz plakatów.


Podsumowaniem długotrwałej, owocnej współpracy była wizyta młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech w dniach 10-13 czerwca 2005 roku, dzięki finansowemu wsparciu firmy „Henkel”. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje w postaci sadzenia pamiątkowych drzew (z Niemiec), integracyjne zabawy plebejskie przy grillu w restauracji „Obora” oraz średniowieczne warsztaty, np. pisania gęsim piórem. Goście mieszkali u polskich rodzin, aby lepiej poznać kulturę i codzienne życie swoich kolegów. Narzędziem roboczym był język angielski. Opiekuna – Klausa Spoerndle – gościł hotel „Polonia”. Ponieważ wszystkim się bardzo podobało, już na przyszły rok przewidziano rewizytę w Berlinie.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

10 KOMENTARZE

 1. max

  Tytuł nauczyciela roku to wielkie wyróżnienie, na które niewątpliwie dwa lata temu Pani Bogumiła zasłużyła! Jednakże dlaczego wielkie triumfy drastycznie zmieniaja podejscie ludzi do życia i do tego co robią. Znam ta Pania od kilku lat i zdobyty tytuł uderzył jej do głowy (niestety), zmieniła zasady i zmieniła nastawienie do świata. Dlaczego teraz wynosi sie na szczyty i uważa za ideał, skoro tak dużo zmieniło się w jej metodach nauczania i kontaktu z uczniami! Poddajmy opini P. Bąk w tym roku!!

 2. wwww

  Jak mozna wysylac samemu zgloszenie na cos takiego ? Czy to nie jest snobizm ?

 3. Ejże..nie przesadzajcie! Zgłosiła się, wygrała, bo była najlepsza, czy tak trudno jest to przyjąć do wiadomości? Nie znam p.Bąk prywatnie, nie wiem czy się zmieniła po wygranej, jedno co mogę powiedzieć to, że ma ogromną wiedzę i naprawdę prowadzi swoje lekcje, fakt, że czasem zbyt dużo wymaga 😉 (szczególnie od osób, którym biologia na nic się nie przyda) ale jakby tego nie robiła, to byśmy się nie uczyli :]

 4. Tomasz

  „Jak mozna wysylac samemu zgloszenie na cos takiego?” – ambicja, chęć robienia czegoś więcej niż chodzenie do pracy i odbieranie regularnie wypłaty. Jak ktoś nie ma innych ambicji niż dokopanie innemu, to nie dziwie się, że nie rozumie. PS Żeby była jasność: Pani nie znam i chyba na oczy nie widziałem.

 5. ka cha

  Regulamin jest taki, że trzeba zebrac dokumentacę i wysłać. I tyle.

 6. Dudek

  Ja powiem tylko tyle że mnie p. Bąk uczyła i ona jedyna ze wszystkich nauczycieli umiała zaciekawić i wytłumaczyć z sensem trudne pojęcia

 7. Jagoda

  Ta pani lubi błyszczeć, dawno nic nie wymyśliła. Może znowu jakiś Pałac zaliczy. Jest wielu lepszych nauczycieli ale skromniejszych. Ta pani skromnością nie grzeszy.

 8. Co Wy w ogole wiecie? po co sie wypowiadacie o osobie ktorej nie znacie? to co piszecie w niektorych komentarzach to bzdura! Jak najbardziej uwazam ze pani Bąk zasluzyla na ta nagrode bo kto z nauczycieli tak sie poswieca dla uczniow? Moze jest wymagajaca ale chce dobrze dla Was, chce Was czegokolwiek nauczyc i przekazac Wam to co moze.I moim zdaniem to tylko jest zazdrosc ze strony niektorych z Was ze nie dacie rady nigdy takiego czegos dokonac.

 9. karo

  Profesor Bąk jest nauczycielem który na swojej lekcji przekazuje maximum wiedzy, nie tylko tej książkowej, jest na czasie posiada informacje ciekawe i nie tylko ze świata biologii. Całe te gadanie tutaj wynika chyba jedynie z zazdrości.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here