Szansa dla biznesu

0

Przy ulicy Batorego w Raciborzu powstanie pierwszy polsko – czeski ośrodek współpracy gospodarczej. Pieniądze na jego organizację wyłoży Unia Europejska.

Magistrat na ten cel otrzyma ponad mln. zł. z programu INTERREG. UE poniesie trzy czwarte kosztów kapitalnego remontu i wyposażenia tej starej kamienicy. Resztę wyłoży miasto. Warta około 1, 5 mln zł inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy prawdopodobnie pod koniec przyszłego.


Trzy pietra będą wynajmowane na zasadach komercyjnych podmiotom prowadzącym współpracę przygraniczną polsko – czeską, a czwarte przeznaczone zostanie pod tzw. technologiczny inkubator przedsiębiorczości dla absolwentów chcących prowadzić własną działalność gospodarczą. Co ciekawe – absolwenci nie poniosą żadnych kosztów wynajmu pomieszczenia. Po uzyskaniu niezbędnych doświadczeń i umiejętności, już jako samodzielni przedsiębiorcy, będą mogli korzystać z pomieszczeń biurowca na zasadach komercyjnych.


Więcej czytaj w "Nowinach Raciborskich" nr 26 z 2005 r.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. darius

    Coś jakby ruszyło,ale moim zdaniem nie w tym kierunku, co trzeba..ale dobre i to na początek:) teraz niech UM postara się coś zrobić z ulica Batorego, bo to trochę wstyd,żeby Centrum współpracy polsko-czeskiej było położone na ulicy z takim torem przeszkód:(

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here