II Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej i Krajobrazowej Krynica-Zdrój 2005

11

Informacja dla wszystkich miłośników sztuki, fotografii oraz tych, którzy może akurat wybiorą to miejsce na wakacyjny wypad. Zobaczyć na pewno warto.

Kilka tysięcy zdjęć rozmieszczonych w najpiękniejszych obiektach Krynicy – Zdroju. Wystawy profesjonalnych fotografów w konfrontacji z pracami młodych twórców, zmagania konkursowe, spotkania z autorami, projekcje filmów o tematyce przyrodniczej, pokazy slajdów – te i inne atrakcje złożą się na II Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej i Krajobrazowej Krynica – Zdrój 2005.
Tym razem spotkamy się w terminie 15 – 21 lipca.


Biuro Festiwalu w Krynicy tak jak w roku ubiegłym będzie zlokalizowane w Hotelu "Wysoka" (ul. Polna 2). Będą w nim dostępne wszystkie materiały na temat Festiwalu wraz z dokładnym programem wystaw i imprez towarzyszących, a także magazyny fotograficzne i podróżnicze oraz bogata oferta przewodników wydawnictwa "Bezdroża". W Hotelu "Wysoka" odbędą się także pokazy filmów i slajdów.


Pierwsza edycja Festiwalu zgromadziła 32 wystawy konkursowe oraz ekspozycje profesjonalistów, które goście mogli oglądać podczas trwania imprezy. Niektóre wystawy ze względu na duże zainteresowanie zwiedzających zostały w Krynicy znacznie dłużej niż początkowo planowano. Część młodych twórców sprzedała swoje prace już w trakcie Festiwalu, kilkoro nawiązało współpracę z wydawcami kalendarzy, pocztówek i albumów.


Program FESTIWALU, informacje o wystawach, autorach i organizatorach
na stronie www.foto-festiwal.org.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

11 KOMENTARZE

 1. Ciekawy jestem ile było projektów? A może był to wybór spośród jednego projektu! Cena inwestycji wydaje mi się dość wysoka!

 2. Jak dla mnie targowiska są średniowiecznym przeżytkiem, nie wartym by ładować w nie 3 mln zł,które można by było lepiej spożytkować.A miejsca pracy kupców?Są to ludzie przedsiębiorczy i myślę,że w Raciborzu znalazłaby się odpowiednia ilość lokali,w których mogliby prowadzić działalność gospodarczą…Miasto nie po to wydało tyle kasy na brukowanie dróg w okolicy Rynku,żeby one teraz były puste i nikt tam nie zaglądał.

 3. A dla kupców z obecnego targowiska zniżka w czynszu,rekompensująca nakłady poniesione na dostosowanie pomieszczeń.Wartosć zniżki 1,5 mln zł (średnio 20 tys. na kupca) i znacznie więcej korzyści niz z przebudowy targowiska…

 4. Prawda jest taka, że targowisko jest najlepszym żródłem przychodów dla miasta. Przynosi (a bynajmniej przynosiło zanim nie zaczęli majstrować przy tym osoby jak np. Gołębiowska) więcej dochodu niż miejskie lokale użytkowe w centrum.

 5. @Tomasz:ile przynoszą miejskie lokale użytkowe w centrum??

 6. H

  Nikt z Kupca nie konsultował nowego projektu…, ale dzieki ich sugestiom sporządzono nowy projekt, bo poprzedni był do bani.

 7. mewa

  No i właśnie takimi sprawami powinien się zajmować Kupiec Śląski a nie pikietami pod urzędem. Widać, że zmiana szefa Kupca śląskiego przynosi efekty. Teraz kiedy Pani Ziewiec ( raciborzanka) stoi u sterów może Kupiec już nie będzie się tak ośmieszać z tymi pikietami a zacznie działać konstruktywnie na rzecz sprzedających i kupujących jak teraz na targowisku. Tylko tak dalej.

 8. Te pikirty faktycznie były bez sensu – chociaż w niektórych miastach kupcy przyjęli inną taktykę. Np. w Rybniku pogodzili się już całkowicie z tym, że powstanie tam kilka hipermarketów i centrów handlowo-rozrywkowych w najbliższym czasie. Oficjalnie 4 ale dane nieoficjalne mówią o jeszcze większej ilości. Bronią rybnickich kupców ma być wybudowana z ich własnych wkładów + dotacja miasta nowoczesna hala targowa z takimi bajerami jak klimatyzacja czy schody ruchome. Dzięki tak nowoczesnej hali

 9. zachowają obecnych kupujących i przyciągną nowych. Lepiej dla Raciborza byłaby nie modernizacja targowiska ale budowa hali targowej. Ze względu na polskie zimy, które potrafią być dotkliwe lepsze są hale w których po prostu jest cieplej i wygodniej się kupuje. Obawiam się, że handlowanie na powietrzu będzie w Polsce przechodzić pomału do lamusa tak jak na zachodzie.

 10. Kiedy UM współpracuje z przedsiębiorcami i handlowcami to taka współpraca i takie rozmowy muszą przynieść efekty. Kiedy UM udaje,że jest gluchy, slepy na potrzeby raciborskich kupcow to nigdy nic sie nie uda. Np w Rybniku wspolpraca UM i lokalnych przedsiebiorcow jest wzorowa i Rybnik jest w czolowce najlepiej rozwijajacych sie miast w PL. Kupcy i przedsiebiorcy zawsze byli otwarci na rozmowy z raciborskim UM, ale dopiero teraz UM miasta umył uszy i otworzył oczy. Tak trzymać!

 11. A ja odnoszę wrażenie, że do tej pory to kupcy byli głusi nawet olewali sondę jaka była na tej stronie internetowej gdzie większość mieszkańców opowiedziała się za budową hipermarketu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here