Wypłata na podręczniki

1

Mimo, że to dopiero połowa wakacji to w księgarniach już ustawiają się kolejki po podręczniki. A właściwie to zainteresowanie nimi zaostrzyło się już pod koniec roku szkolnego. Rodzice nie chcą czekać na „ostatni gwizdek”, chyba, że listę tytułów potrzebnych książek dziecko otrzyma dopiero we wrześniu.Wydatki związane ze szkolnym wyposażeniem są ogromne. Problem rośnie jeśli dzieci w rodzinie jest kilkoro. Propozycji książkowych jest multum, dlatego też prawie każdego roku nauczyciele zmieniają listę podręczników. O oszczędność w tym przypadku trudno, bo młodsze dziecko rzadko może skorzystać z książek po starszym rodzeństwie.


Zakup oryginalnych podręczników z księgarni mieści się w granicach 400 zł. To duże pieniądze. Na szczęście można wybrać inną opcję – antykwariat. Księgarnia „Sowa” w Raciborzu skupuje używane podręczniki i dzięki temu można kupić je nawet o połowę taniej. Forma ta cieszy się ogromną popularnoscią – ze strony kupujących, ale i tych, którzy książek chcą sie pozbyć. W tym celu ustawiają się długie kolejki. Musieliśmy na razie wstrzymać skup. Tyle ich już mamy. – komentuje jedna ze sprzedawczyń.


Jak twierdzi, Jerzy Grad, śląski kurator oświaty, w przyszłych latach zmniejszy się liczba używanych przez nauczycieli podręczników. Podobno gorsze będą wypierane przez lepsze, a jeżeli nauczyciel będzie korzystał z tych pierwszych, to jak zapowiada kurator, system bardzo szybko go zweryfikuje. Oby tylko „cenzura” ta nie podniosła cen.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Na razie jest tak, że prawie każdy nauczyciel wprowadza podręcznik na własną rękę i nie patrzy jakie stosują koledzy w klasach wyższych nawet tej samej szkoły. Coraz rzadziej uczniowie mogą kupić podręczniki od starszego kolegi (poza tym w czerwcu na ogół nic nie wiadomo). A zostawienie młodszemu bratu graniczy z absurdem bo na 100% będzie miał inne książki za dwa lub trzy lata. Kutatorium zatwierdza po kilka tytułów dla tej samej klasy. Z kosztami ponoszonymi przez rodziców nikt sie nie liczy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here