Nowy wygląd budynku przy Batorego 7

0

Wszystko wskazuje na to że, już za kilkanaście miesięcy brzydki, odrapany budynek naprzeciwko Urzędu Miasta zyska nowy wygląd.

Otrzyma nie tylko nową fasadę, ale przebudowane zostanie gruntownie jego wnętrze. Władze miasta zamierzają stworzyć w wyremontowanym obiekcie Ośrodek Wpółpracy Polsko – Czeskiej.


Przez lata nic nie zapowiadało rychłej zmiany wizerunku drugiej części kamienicy, gdzie mieszczą się m.in organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i Zespół Obsługi Placówek Oświatowych. Kontrast, który zaznaczał się między obiema częściami był ogromny. Teraz ma się to zmienić. Władze miasta pozyskały bowiem dofinansowanie do remontu z programu INTERREG 3A w kwocie 1 milion 50 tys. zł. Z budżetu miasta wygospodarowano zaś 350 tys. Pieniądze te pozwolą na gruntowny remont budynku, który już niedługo swoją stylistyką dorówna wyremontowanej pierwszej części.


O pieniądze na renowację budynku przy batorego 7 władze Raciborza starają się już od dłuższego czasu. W pozyskaniu środków bardzo pomogło stowarzyszenie " PRO – EUROPA". Raciborscy urzędnicy opracowali odpowiednią dokumentację i tak środki na renowację obiektu są już faktem.


Całość remontu będzie kosztowała 1,5 mln złotych. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze jesienią. Wszystkie organizacje, które dotąd miały w obiekcie swoje biura, otrzymają nowe lokale. I tak, np. Zespół Obsługi Placówek Oświatowych zostanie przeniesiony do budynku przy ulicy Londzina.


Jednym słowem, ulica Batorego ma szansę już wkrótce stać się jedną z ładniejszych ulic w Raciborzu


Artykuł opracowano na podstawie informacji Urzędu Miasta Racibórz


/MaH/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here