Integracyjny dom dla chorych psychicznie

0

Pradopodobnie już za dwa lata w Nędzy powstanie integracyjny dom dla osób chorych psychicznie.

Stara się o to stowarzyszenie „Homo Homini” działające przy rybnickim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Już od 11 lat udziela ono pomocy osobom dotkniętym zaburzeniami psychicznymi. Zajmuje się ich integracją z otoczeniem oraz działaniem zapobiegającym powstaniu tych zaburzeń. Pomaga rodzinom tych osób oraz kształtuje świadomość społeczeństwa w rozumieniu ich problemów.


Stowarzyszenie będzie się starało o dofinansowanie przedsięwzięcia z UE, ale pomóc ma także polsko – niemieckie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego. W domu przebywać będą osoby chore psychicznie, które mają za sobą wieloletnią hospitalizację. Będą tam uczestniczyly w warsztatach, przygotowujących ich do pracy i codziennego życia.


Przewiduje się także możliwość mieszkania tam około 30 osób, ale nie dłużej niż przez okres kilkunastu miesięcy. Następnie podopieczni otrzymaliby już samodzielne mieszkania.


Rozpoczęto już wstępne rozmowy na temat utworzenia domu i we wrześniu Homo Homini spotka się w tej sprawie z przedstwicielami niemieckiego Towarzystwa.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here