Już dziś popołudniu, w powiecie raciborskim, rozpocznie się wizyta robocza przedstawicieli partnerskiego miasta Rendsburg, na czele z burmistrzem Andreasem Breitnerem.
Rendsburg był pierwszym miastem, z którym nasz powiat nawiązał nieoficjalną współpracę. Jednak to partnerstwo specyficzne, gdyż nie jest to typowa umowa o partnerstwie, lecz umowa o przyjaźni. Współpraca zaś opiera się na płaszczyźnie wymiany w zakresie kultury, sportu i edukacji. Od wielu lat współpracuje ze szkołami naszego regionu, w ramach programu Socrates Commenius.
Celem, zaczynającej się dziś i trwającej dwa dni wizyty, jest omówienie dalszych planów i pomysłów w zakresie współpracy na rok bieżący i przyszły, z naciskiem na zainicjowanie i rozwój współpracy gospodarczej obu jednostek terytorialnych.
Podczas wizyty goście zapoznają się ze strukturą gospodarczą powiatu i odwiedzą miedzy innymi Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Raciborzu i Zakład Przetwórstwa Mięsnego MAXPOL w Kuźni Raciborskiej.
/SaM/






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo-100x70.jpg)
![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)