Acapulco ością w gardle

0

350 000 złotych zapłacił Urząd Miasta za przygotowanie dokumentacji do budowy ośrodka rekreacyjnego na Ostrogu. Teraz urzędnikom pozostały animacje komputerowe.

Na Ostrogu miał powstać wielofunkcyjny ośrodek rekreacyjny, który obejmowałby: strzeżone kąpielisko ze zjeżdżalniami, boiska sportowe, pole do gry w golfa, ścieżkę zdrowia i ścieżkę rowerową, pola do paintballa i halę sportową. Wszystkie te śmiałe plany legną w gruzach, gdyż kosztorys rzeczoznawcy, Głównego Instytutu Górnictwa, wskazuje, że na wykonanie inwestycji potrzeba 9,5 mln złotych. Zaangażowanie w projekt na lata ograniczyłoby możliwości inwestycyjne miasta.


Czytaj w "Nowiny Raciborskie" nr 34.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

 1. NORMALNIE RĘCE OPADAJĄ!. To już wiem czemu miasto nie ma zamiaru oddać milion złotych Auchan-owi ( potrzebne są pieniądze na opłatę animacji komputerowej). Ludzie czy tym miastem rządzą jacyś chorzy intelektualnie? Chyba tak i wszysto mówi, że będzie tak dalej bo Frączek jak i cała reszta radnych bezradnych zacznie lada dzień kampanię przedwyborczą.

 2. darius

  Musze przyznac,że niewiele rozumiem z tego artykułu.Dlaczego z niecałych 2,4mln robi się nagle 5,8mln?Skoro projekt jest za 9,5mln,a UE daje 75%,to udział miasta wynosi 2,4mln,chyba,że projekt”generuje znaczący zysk”,wtedy udział UE jest zmniejszony(chyba do50%-nie jestem pewien),ale w końcówce jest napisane,że nikt nie prowadził analizy ekonomicznej,co jest też troszkę dziwne,bo w studium wykonalnosci(biznes plan,ktory trzeba napisac,by myslec o dofinansowaniu z UE) jest..analiza ekonomiczna.

 3. za 35000zł problem skrzyżowania Londzina z odrostradą byłby załatwiony no tak tylko potrzebni są „RADNI” a nie barany ktoś tu powiedział (intelektualiści) z całym szacunkiem na jakiej podstawie za takich ich masz????

 4. Arek

  Czy to normalne aby w takiej dzielnicy jak Ostróg, która jest zagrożona powodziami budować ośrodek rekreacyjny?!

 5. darius

  No i juz rozumiem.Na stronie Nowin Raciborskich jest zdanie,którego mi brakowało. Cały projekt będzie kosztował 23,5 mln zł.

 6. Gdzie to dariusu widzisz? bo ja się doczytałem, że ponad 9 milionów.

 7. Aaaa już widzę! Zgadza się 23,5 mln zł. Nie ubolewam nad faktem, że coś będzie tyle kosztowało ( bo to coś nie powstanie) ale ubolewam nad tym, że przekonali się o tym radni za aż 350 000zł. Żwirownia jest miejscem „przeklętym” 🙂 już kiedyś postawiono tam basen widmo a teraz to wirtualne widmo komputerowe kosztuje nas 350 tys zł.

 8. Widzę, że miasto ma gest do rozdawania pieniędzy ( przypominam, że za pojawienie się między reklamami podpasek i szamponów a także, że powiedzą słowo”Racibórz” przed prognozą pogody zabulimy kolejne 20 tys zł. Jak tak dalej pójdzie to szybko stopnieje ten milion vadium jakie wpłacił Auchan.

 9. W sumie mam tylko jedno pytanie czy jako mieszkaniec Raciborza mam prawo do zobaczenia całego projektu za 350 k. Może się urząd postara i umieści gdzieś na jakimś serwerze cały projekt, to pooglądać i poczytać do poduszki przynajmniej będzie można. I jaka pamiątka będzie.

 10. Trochę z inne beczki!: w najnowszym numerze NR na stronie 34 w prawym dolnym rogu Frączek dał 2 ogłoszenia (Scriba i Oficyna). Przecież on wymienia cały sztab ludzi ( już kiedyś pisałem o tym, że gdyby przyznawano ordery za zwalnianie pracowników i za rotacje to Frączek byłby obwieszony jak ruski generał). Sami widzicie jaki to jest gagatek i obłudnik.NIE DAJCIE SIĘ WCIĄGNĄĆ DO NIEWOLNICZEJ PRACY W OFICYNIE I SCRIBIE!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here