Nowy rządek w Oborze

0

Spacerujący ścieżkami lasu Obora mają już gdzie dać odpocząć nogom. Tuż za wybudowaną przez gminę „bramą”, rozciąga się szlak, ustawionych co kilkanaście metrów, ławeczek.

Pięć z nich zakupiła firma Melkad, zaś dwie (po 200 zł) oraz dwa kubły na śmieci (po 60 zł) – starostwo. (o ich deficycie pisaliśmy już w artykule Rekreacyjnie po śmieciach .)


Tajemniczo, w dokładnie tym samym czasie, z poletka w pobliżu tamtejszej restauracji, zniknęło kilka ławeczek – dobrze znanych odwiedzającym Oborę i chętnie wykorzystywanych. Mogli zostawić choć dwie. Miło było tutaj w słońcu odpocząć. Za to kilka nowych pojawiło się w samym lesie. Ustawili je w rządku co kilka metrów i to na jednej tylko ścieżce. Nie zauważyłam ich nigdzie indziej jak tylko na tej drodze, której startem jest dumnie zrobiona kamienna brama. – zauważa jedna ze spacerowiczek.

Okazuje się, że sześć z tych „nowych” ławeczek została odnowiona i po prostu przeniesiona – z trawnika do lasu. Miasto liczy jeszcze na kolejne fundusze, które pokryłyby ten cel – Bank Śląski powiedział nam, że jak będzie miał to nam kupi. – śmieje się dyrektor Arboretum. Trzymamy kciuki. Może wtedy starczy na zaopatrzenie reszty lasu.

- reklama -

/SaM/
- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here