Roman Głowski, przewodniczący Rady Powiatu, złożył projekt uchwały, która wprowadza kary dla tych, którzy bez usprawiedliwienia nie będą obecni na komisjach lub sesjach.
Im bliżej końca kadencji, tym gorzej. Absencja paraliżuje pracę samorządu, a radni i tak biorą za to pieniądze.
Na poprzedzających każdą sesję komisjach, na których rajcy mają opiniować projekty uchwał zarządu i zgłaszać własne propozycje, brakuje potrzebnego do głosowania kworum, czyli przynajmniej połowy składu. Radni albo nie przychodzą, albo wychodzą przed końcem obrad. Kilka komisji w ogóle się nie odbyło. Kilka przerwano, bo na sali zostało parę niewładnych do podejmowania decyzji osób.
Więcej czytaj w „Nowinach Raciborskich” nr 37 z 2005 r.





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







hmm.. w minimalu.. czy tu rzypadkiem nie chodzi zwyczajnie o zwiększenie zysków ze sprzedaży? Co supermarkety robią z nadpsutą lub lekko przeterminowaną żywnością? To raczej tam należałoby się zwrócić po żywnosć a nie nakłaniać ludzi by podkręcali i tak juz ogromne obroty tych koncernów