Podziel się

0

Już w ten piątek i sobotę (16 – 17 września) będzie można wziąć udział w ogólnopolskiej zbiórce. Przez te dwa dni, 19 tysięcy wolontariuszy w około tysiącu sklepach w całej Polsce będzie zachęcało klientów, aby kupili dodatkowe produkty i zostawili je w specjalnych koszach.

Badania wykazały, że ponad 30 procent polskich dzieci jest niedożywionych. Co dziesiąte z nich nie kwalifikuje się do pomocy społecznej, czyli nie jest objęte pomocą państwa. Z danych GUS wynika, że prawie połowy rodzin nie stać na zjedzenie raz na dwa dni posiłku, w skład którego wchodziłoby mięso, drób czy ryba. Szacuje się, że co trzeci uczeń rozpoczyna naukę na czczo. Dlatego, dwa lata temu pojawił się program "Podziel się posiłkiem".

W ciągu tego czasu posiłków wydano już ponad milion. Trzecia edycja ruszyła do szkół wraz z uczniami, 1 września. W tym roku będzie zbierana zarówno żywność, jak i pieniądze. Produkty zostaną rozdzielone między 2 tysiące lokalnych instytucji: szkół, przedszkoli, ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych. To one zajmą się dostarczeniem jedzenia dzieciom.

Już w ten piątek i sobotę (16 – 17 września) będzie można wziąć udział w ogólnopolskiej zbiórce. Przez te dwa dni, 19 tysięcy wolontariuszy w około tysiącu sklepów w całej Polsce będzie zachęcało klientów, aby kupili dodatkowe produkty i zostawili je w specjalnych koszach. Również raciborzanom akcja ta jest znana – zbiórka odbywała się już m.in. w "MiniMalu". W tamtym roku udało się zebrać w kraju ponad 130 ton żywności. W tym roku organizatorzy liczą na 200 ton. Do końca 2005 roku żywność ta trafi do odpowiednich organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here