Miasto pomoże powiatowi

0

100 tys.zł. i 50 tys.zł. zostaną przez gminę Racibórz przekazane odpowiednio na rzecz Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego Szpitala i Pogotowia Opiekuńczego w Pogrzebieniu.

Po przeniesieniu w 2004 roku działalności Szpitala Rejonowego Raciborzu do nowego obiektu przy ulicy Gamowskiej, rozpoczęto intensywne działania, by mógł tam znaleźć miejsce także Oddział Obserwacyjno – Zakaźny (dotychczas mieści się w starym budynku przy ul. Bema).


Każdego roku w oddziale tym hospitalizowanych jest około 900 pacjentów, wielu z nich jest mieszkańcami Raciborza. Stąd zasadna jest pomoc miasta, które przekaże przeznaczoną kwotę powiatowi jako organowi założycielskiemu i sprawującemu nadzór nad działalnością szpitala. Racibórz chce w ten sposób wesprzeć nakłady na adaptację budynku na potrzeby oddziału oraz zakup specjalistycznej aparatury medycznej i wyposażenia.


Z kolei 50 tyś. zł. gmina Racibórz przekaże w formie dotacji dla placówki opiekuńczo – wychowawczej w Pogrzebieniu prowadzonej przez Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki. Placówka ta funkcjonuje od 1 września. Docelowo przeznaczona jest dla 23 dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji. Korzystają z niej także dzieci z Raciborza, dlatego miasto postanowiło pomóc w dostosowaniu placówki do obowiązujących standardów.


/MaH/


- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here